Lietuvoje pradės veikti moderniausia ir viena iš brangiausių technologijų - pozitronų emisijos tomografas. Rugsėjį tomografas veiks Kauno klinikose, o po metų - Vilniuje, Santariškių klinikose.
Anot Sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, tomografu bus galima ypač efektyviai diagnozuoti ankstyvos stadijos ligas.
“Iki šiol mūsų žmonės buvo priversti vykti į kaimynines šalis atlikti šių tyrimų, kurie svarbūs ne tik diagnostine, bet ir gydymo prasme. Kai skiriamas spindulinis arba chemoterapinis gydymas, labai svarbu jį suplanuoti ir tiksliau dozuoti – pozitronų emisijos tomografas padės nustatyti rezultatyvumą. Gydymo eigoje gydytojai galės pasitikrinti, ar tie vaistai veiktų”, - aiškino viceministrė.
Jos teigimu, nereikės nepagrįstų chirurginių ir sunkių terapinių procedūrų. Chirurgui esą bus aišku operacijos apimtis, ar jos reikia ir kokios galimybės po operacijos pasveikti. Šiuo tyrimu galima labai anksti nustatyti funkcinius pakitimus dar tada, kai nėra anatominių pakitimų, teigia N. Ribokienė.
Pasak viceministrės, vieno tyrimo kaina pozitronų emisijos tomografu - 3,5 tūkstančio litų.
“Žinių radijo” | Ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]