2023 m. kovo 21 d.
 

 

Tarptautinio lygio fotografijos specialistai atrinko geriausias šių metų nuotraukas apie Lietuvos kariuomenę

Paskelbta: 2019-11-19 15:44 Autorius: ekspertai.eu

Kasmetinio Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ vertinimo komisijoje kartu su garsiais lietuvių fotografais Stanislovu Žvirgždu ir Jonu Staseliu šiemet dirbo ir du tarptautinio lygio profesionalai.

„Yra tiek daug skirtingų būdų perteikti kario gyvenimą“, – teigia garsi fotoredaktorė iš Paryžiaus Katherine Kay-Mouat ir priduria, kad konkursui atsiųstose nuotraukose matyti bendrystė ir parama, pasididžiavimas savo profesija.

„Konkursas įdomus, tad jame turėtų dalyvauti daugiau žmonių“, – mano šiuo metu Portugalijoje gyvenantis „Corbis“ bendradarbis ir neetatinis korespondentas Horacio Villalobos. „Svarbiausia suvokti skirtumą tarp vien spragtelėjimo mygtuku ir gebėjimo užfiksuoti akimirkos žavesį, juk kiekvienas gyvenimo momentas gali būti lemtingas“, – per daugiau kaip 50 metų sukaupta patirtimi dirbant su fotografija įvairiuose žemynuose dalijasi žymus fotografas.

15 kartą Krašto apsaugos ministerijos organizuojamas fotokonkursas yra pavadintas karo fotografo ir operatoriaus Tado Dambrausko vardu. „Iki šiol kariuomenės senbuviai atmena T. Dambrausko nutrūktgalviškus poelgius, kuriais jis siekė palikti mums patį geriausią, patį stipriausią atsiminimą apie Lietuvos kariuomenės vykdomas užduotis, karių kasdienybę, tarnybą, pasiaukojimą ir ryžtą“, – sako konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys.

Šiais metais komisija vertino 54 dalyvių – profesionalų, mėgėjų, Lietuvos ir sąjungininkų karių, atsiųstas 524 nuotraukas, sukurtas nuo 2018 m. pabaigos ir per 2019-uosius metus.

Geriausių nuotraukų parodos atidarymas ir nugalėtojų apdovanojimas vyks 2019 m. lapkričio 25 d. Vilniaus rotušėje. Paroda rotušėje veiks iki 2019 m. gruodžio 30 d.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras