2024 m. kovo 1 d. 

Teismas įpareigojo panaikinti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento sprendimą

Paskelbta: 2011-07-08 01:46 Autorius: ekspertai.eu
Vilniaus apygardos administracinis teismas įpareigojo panaikinti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento sprendimą  ir priimti naują sprendimą patvirtinant planuojamos ūkinės veiklos - Regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos statybų Jočionių g. 13, Vilniuje poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą.Nežiūrint į tai, kad Vilniaus visuomenės atstovai, ypatingai Lazdynų bendruomenės atstovai jau ilgą laiką kovoja už savo teises ir kategoriškai nepritaria planuojamos Vilniaus atliekų deginimo gamyklos statyboms, šiandien Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjai priėmė sprendimą visuomenės nenaudai. Nors šis teismo sprendimas ir nuvylė, tačiau Lazdynų bendruomenės ir kiti Vilniaus visuomenės  atstovai ruošiasi kovoti iki galo, kad jiems pavojingos atliekų deginimo gamyklos - Vilniuje nebūtų. Kadangi remiantis moksliniais tyrimais ir įrodymais, komunalinių atliekų deginimo gamyklos daro neigiamą poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai, siūlome komunalines atliekas Lietuvoje rūšiuoti (statyti rūšiavimo gamyklas), perdirbti, siekti antrinio ir kitokio panaudojimo, tačiau ne deginti. Taip pat pakuočių gamintojus įpareigoti  gaminti tik tokias pakuotes, kurias būtų galima perdirbti, kad nebūtų neperdirbamų pakuočių. Skaitant teismo nutartį iš visuomenės šalies dalyvavo tik keli Lazdynų bendruomenės savivaldijos  tarybos atstovai, o pareiškėjas Lazdynų bendruomenės savivaldijos pirmininkas Juozas Jakavičius teisme nedalyvavo. Teisme dalyvavo ir gerai žinomas teisininkas Jovitas Elzbergas, buvęs Vilniaus mero Artūro Zuoko bendražygis kuris atstovavo UAB "Reenergy. Primename, kad šis advokatas supainiojo interesus savivaldybėje atstovaudamas vienai įmonių grupės "Rubicon group" bendrovių. Kad taip nekristų į akis buvusi UAB "Regioninė komunalinių atliekų deginimo gamykla" persivadino į UAB "Reenergy". Ir į Lietuvos Respublikos Prezidentę, ir į kitus valdžios ir teisėtvarkos atstovus jau daug kartų raštu buvo kreiptasi dėl planuojamos Vilniaus komunalinių atliekų deginimo gamyklos, buvo protesto akcija ir prie Prezidentūros. Su teismo sprendimu galima susipažinti ČIA.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras