Thomas Yorke'as, visame pasaulyje žinomas kaip legendinės grupės „Radiohead“ solistas, gana dažnai išsako savo nuomonę apie muzikos industrijos būseną. Prieš keletą metų jis vienas pirmųjų pradėjo eksperimentą – grupės puslapyje paskelbė naują „Radiohead“ albumą, o vartotojų paprašė mokėti tiek, kiek jie panorės. Dabar jis papasakojo, ką mano apie internetines muzikos tarnybas, tokias kaip Spotify.
Duodamas interviu meksikiečių puslapiui Sopitas, Th. Yorke'as teigė, kad kai jis bandė paeksperimentuoti su albumu „In Rainbows“ (su tuo pačiu, už kurį prašė sumokėti, kiek negaila), jam įdomiausia buvo tas faktas, jog visa tai – tiesioginis ryšys tarp muzikanto ir auditorijos.
„Radiohead“ grupės nario manymu, tik taip galima pasiekti tiesioginio dialogo: O paskui tarp tavęs ir jų bando įsiterpti tokie niekšai kaip Spotify ir nori tapti durų raktininkais. Niekam jie nereikalingi. Nė vienam muzikantui jie nereikalingi. Mes patys susitvarkysime, taigi nešdinkitės.
Kalbėdamas apie pasaulines garso įrašų studijas, muzikantas patvirtino, kad internetinės muzikos tarnybos – tai dar viena galimybė tokioms kompanijoms perparduoti seną muziką, naudojant sąlyginai nemokamą modelį, „susikrauti turtus ir nenumirti“.
Th. Yorke'as taip pat įvertino technologijų įtaką menui:
Man atrodo, kad visa tai – ne masinis dalykas. Tai, žinote, panašu į paskutinį mirštančiojo pirstelėjimą. Kas bus toliau – daug svarbiau… Dabar tai prilygsta sąmonės apgavystei, žmonės sau sako: štai, su šiomis technologijomis mes visi susijungsime debesyje ir visų kūryba taps vieninga, ir niekam nereikės mokėti, ir visa tai pavirs į savotišką supersąmonę. Paistalai.