Britiška versija
Žudynės Tunise, kitose šalyse, reikalauja Vakarų atsako. Kaip kovoti su žudiška vadinamąja Islamo valstybe? Tik pailginus šnipų ausis, mano „Daily Mail“.
Britų žvalgybos GCHQ darbas pasunkėjo, kai Vakarų pasaulio šnipus išdavė Edvardas Snoudenas (Edward Snowden), teigia britai.
Vakarai mąsto – kam padėti? Iranui, kuris padeda Irakui kovoti su Islamo valstybe? Bet Irano smogikai tokie pat negailestingi kaip islamistai. O štai Irako kurdai civilizuoti, provakarietiški, demokratiški. Galime apmokyti Islamo valstybės priešus, duoti jiems ginklų, instruktorių, žvalgybininkų, specialiųjų pajėgų atstovų.
Vis dėlto Islamo valstybė nėra tokia grėsminga kaip nacių Vokietija ar Sovietų Sąjunga. Ji nepadarys didelės žalos Vakarų visuomenei, mano britų dienraštis.
Vokiška versija
Vokiečių žurnalistas Udas Ulfkotė (Udo Ulfkotte), gyvenęs įvairiose islamiškose valstybėse, išleido jau ne vieną knygą, kuriose teigia, kad Vakarai yra smarkiai islamizuojami, ir tai neišvengiama.
U. Ulfkotė nagrinėjo, kokie parsidavėliai yra kai kurie žurnalistai, kurie pagal CIA (JAV žvalgybos) ar BND (Vokietijos žvalgybos) užsakymą rašo propagandinius straipsnius. U. Ulfkotė išleido knygą „Nupirkti žurnalistai. Kai politikai, žvalgyba ir finansininkai kontroliuoja Vokietijos žiniasklaidą“, kurioje apie tai plačiai pasakoja. Taip pat jis parašė ne vieną knygą apie radikalių islamistų infiltravimąsi į Vokietiją (pvz., „Karas mūsų miestuose“, „Meka Vokietijoje“).
Faktai
4,6 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų yra musulmonai. Tai sudaro ne mažiau kaip 3 mln. žmonių.
5 proc. Vokietijos gyventojų yra musulmonai. Tai sudaro ne mažiau kaip 4 mln. žmonių.
2 proc. Europos Sąjungos gyventojų yra musulmonai. Tai sudaro ne mažiau kaip 10 mln. gyventojų.
2011 m. visuotinio surašymo duomenimis, Lietuvos Respublikoje gyvena apie 2700 musulmonų.
Pasaulyje Islamą išpažįsta 23 proc. gyventojų, arba 1,6 mlrd. žmonių. 62 proc. pasaulio musulmonų gyvena pietinėje ir pietryčių Azijoje (1 mlrd.). 12,7 proc. pasaulio musulmonų gyvena Indonezijoje, 11,8 proc. Indijoje, 11,1 proc. Pakistane, 9,2 proc. Bangladeše. Apie 20 proc. musulmonų gyvena arabų šalyse. Artimuosiuose Rytuose yra dvi ne arabų šalys, kuriose gyvena daugiausia musulmonų: Iranas ir Turkija. Afrikoje daugiausia musulmonų Egipte ir Nigerijoje.
Jungtinėje Karalystėje musulmonų daugiau nei Libane, o Kinijoje daugiau nei Sirijoje.
Europoje Islamas atsirado 711 metais, kai Umajadai užkariavo Ispaniją, o XIII a. pasiekė vietoves, kurios dabar priklauso Rusijai ir Bulgarijai.
XX a. pabaigoje ir XXI a. pradžioje nemažai musulmonų atvyko į Europą. Dabar joje gyvena per 44 mln. musulmonų.
Taigi, kaip matome, kalbėti apie pavojų keliančią Islamo religiją galėtų tik beprotis ar su statistika nesusipažinęs žmogus.