2024 m. rugsėjo 1 d.

 

Tolesnis mobiliųjų įrenginių ekranų raiškos didinimas yra beprasmis

Paskelbta: 2013-12-19 09:26 Autorius: FACEIT Team

Dabartiniai išmanieji telefonai flagmanai ir po truputį populiarėjantys Ultra HD (4K) monitoriai ir televizoriai jau viršijo žmogaus regos galimybes. Lenktynės, kas pasiūlys kuo didesnę raišką, dar tik prasideda, tačiau visa tai jau dabar neturi prasmės, ir su tuo sutinka nemažai rinkos ekspertų.

„Naujuose 4K televizoriuose paprastas žmogus negalės pamatyti skirtumo (palyginti su Full HD formatu)“, – teigia ekranų testavimu užsiimančios kompanijos DisplayMate vadovas Raymondas Soneira.

Dar 2010 m. Steve'as Jobsas pristatė išmanųjį telefoną iPhone 4 su Retina ekranu. Šis ekranas pasižymėjo tokiu taškų viename colyje tankiu, kad žmogaus akis negalėjo jų atskirti, atitinkamai ir tolesnis šio parametro didinimas neturėjo prasmės.

Net ir po kelerių metų Apple išsaugojo 326 ppi rodiklį, nors konkurentai iš Android stovyklos jau spėjo sėkmingai perkopti 400 ppi žymą.

Televizorių segmente vis labiau proteguojamas Ultra HD formatas – čia raiška net 4 kartus didesnė už šiandien įprastą Full HD. Šiuo metu Full HD galima laikyti savotišku Retina televizorių segmente – žmogaus akis čia taip pat nemato atskirų taškų. Taigi pamatyti Ultra HD ir Full HD skirtumus galima tik iš labai arti, tačiau įprastai vartotojas juk nesėdi metro atstumu nuo televizoriaus.

„Egzistuoja tam tikra tankio riba, kurią peržengę jūs nesugebėsite pagerinti vaizdo dėl žmogaus akies ypatumų“, – teigė Kolumbijos universiteto oftalmologijos profesorius Donas Hoodas. Jei ištiestume ranką prieš save ir pažiūrėtume į rodomojo piršto nagą, paprastai neatskirtume ant jo nupieštų 120 vieną kitą keičiančių juodų ir baltų juostelių. Analogiškai ir su 1136 x 640 raiška telefono ekrane arba 1920 x 1080 televizoriuje, nes tai žmogaus regėjimo fizinė riba.

Realiomis sąlygomis žmonės negalėtų atskirti atskirų taškų, net jei jų dydis būtų dvigubai didesnis. Jau dabar stebima įdomi tendencija, kai Ultra HD televizorius turintys žmonės krėslus stato arčiau, kad matytųsi skirtumas su anksčiau turėtu Full HD modeliu, nes ankstesnio atstumo atveju skirtumo nesimatytų.

Tokiu būdu ekrano raiškos didinimas – tai greičiau rinkodara nei realiai vartotojui būtinas dalykas. Vis dėlto reklama („kuo daugiau, tuo geriau“) yra veiksminga – žmonės už 4K raiškos televizorius ir 2K telefonus iš tikrųjų yra linkę permokėti. Jie netgi pasiryžę iškentėti reikiamos raiškos turinio trūkumą ir padidėjusį elektros energijos suvartojimą.

Vaizdo kokybę galima pagerinti, ir tam reikalingos naujos spalvų perdavimo technologijos bei vaizdo signalo apdorojimo sistemos. Tuo tarpu jei ir toliau gamintojai didins tik raišką, žmogui, matyt, reikės tobulinti savo akis.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras