Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pranešė kad atsakomybės už karantino pažeidimus taikymas nebėra efektyvus dėl didelio susirgimų masto ir neatsekamų atvejų, todėl labiausiai kliaujamasi žmonių sąmoningumu.
Valstybiniam transliuotojui gruodžio 21 d. ministrė pasakė, kad komendanto valandos įvedimas, kuris buvimą viešose vietose leistų tik turint leidimą, nėra svarstomas ir to siekiama išvengti.
„Turbūt turime pripažinti labai liūdną realybę, kad pavasarį tikrai žinojome užsikrėtusius žmones, buvome pajėgūs atsekti kontaktus ir reikalauti atsakomybės iš tų asmenų. Šiai dienai turime pripažinti, kad neturime išsamios informacijos, negalime identifikuoti kiekvieno sergančio žmogaus, (...) suvokiame, kad situacija nėra valdoma taip, kaip galėjome ją valdyti pavasarį“, - pasakė E. Dobrovolska.
Pasak jos, didžioji dalis visuomenės visgi „yra sąmoninga“ ir supranta būtinybę laikytis laikinų sugriežtinimų.
Nepriklausomam Žmonių partijos portalui ministrė atskleidė, kad „pagal patį įstatymą, nepaprastoji padėtis gali trukti maksimaliai 6 mėnesius, bet gali būti įvedama vėl pakartotinai, jei yra poreikis“.
„Dėl ribojimų – įvedus tokią padėtį, gali būti ribojami susirašinėjimai, privataus gyvenimo slaptumas, būsto neliečiamumas. Taigi tada yra visiškai kitokios galimybės, kurių mes šiai dienai, matome, kad įvesti poreikio nėra“, - paaiškino E. Dobrovolska.
Ekspertaiu.eu primena, kad nors didžioji dalis visuomenės „yra sąmoninga“ ir supranta būtinybę laikytis laikinų sugriežtinimų, tačiau kai kurie patys Vyriausybės nariai, ne viską supranta. Apie tai plačiau publikacijoje „Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas spjovė į griežtą karantiną – privertė paplušėti kariuomenės muzikantus“.