Buvusio JAV jūrų pėstininko ir žvalgybininko Skoto Riterio (Scott Ritter) manymu, NATO turi rimtų problemų dėl išlikimo, pirmiausia – dėl Turkijos.
Birželio 10 d. NATO narė Turkija pradėjo konfliktuoti su kita NATO nare Prancūzija, tačiau išsamesnės detalės nebuvo atskleistos. Žinoma, jog tai susiję su JTO ginklų embargu Libijai.
Vien faktas, kad Libijos vandenyse kilo konfliktas tarp dviejų NATO valstybių, rodo, kad septyniasdešimtmetį perkopęs karinis aljansas jau nebėra vieningas.
Turkija prie NATO prisijungė dar 1952 m., tačiau nuo pat pradžių buvo neįprasta narė. Priimdama Turkiją, NATO apsaugojo savo pietinį flangą nuo TSRS, tuo pačiu užsitikrino, kad ji neprisijungs prie Maskvos. Mainais NATO turėjo žiūrėti pro pirštus į Turkijoje vykusius perversmus, vidinius konfliktus tarp sekuliarių ir islamistinių jėgų. Naujoji Turkija propaguoja islamistinę, panosmanišką viziją. 2016 m. Turkijoje nepavyko perversmas, kurį organizavo NATO palaikantys kariškiai, nepalaikantys islamistinės šalies valdžios. Nuo to laiko Turkijos armija buvo pertvarkyta pagal naują ideologinę (islamistinę) kryptį, kuri prieštarauja NATO vertybėms.
Kitas dalykas – Turkija perka karinę techniką iš Rusijos. Be to, Turkija konfliktuoja su JAV palaikomomis kurdų pajėgomis Sirijoje. Turkija vykdo karinę operaciją šiaurės Irake. Turkija palaiko NATO nepalankias jėgas Libijoje.
NATO liberalumas ir silpnumas, pataikavimas Turkijai gali Aljansą ir pražudyti.
Šaltinis: rusaitaipuolataine.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]