2024 m. lapkričio 20 d.

 

TVF vadovė nesiryžo šalims rašyti pažymių

Paskelbta: 2013-07-18 12:40 Autorius: Naujienų redaktorius
Tarptautinio valiutos fondo valdančioji direktorė Christine Lagarde. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Tarptautinio valiutos fondo valdančioji direktorė Christine Lagarde. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Lietuvoje viešinti Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdančioji direktorė Christine Lagarde nesiėmė vertinti, kurios Europos Sąjungos šalys narės pagal struktūrinių reformų įgyvendinimą pirmauja, o kurios atsilieka.

„Aš dabar nerašysiu pažymių geriems mokiniams ir blogiems mokiniams, nors ir norėčiau“, - per Lietuvos banko su partneriais Vilniaus universitete surengtą apskritojo stalo diskusiją „Europos ekonominė integracija: iššūkiai ir galimybės“ ketvirtadienį sakė viešnia. Ch. Lagarde buvo teiraujamasi, kaip ji vertina Europoje įgyvendinamas struktūrines reformas ir kurios Europos Sąjungos narės daugiausia pasiekusios šia prasme, o kurios dar atsilieka.

Struktūrinės reformos, pasak Ch. Lagarde, duoda dvigubus dividendus, tačiau jos sudėtingos dėl dviejų priežasčių: pirma - būtina politinė lyderystė ir parama, jos reikalauja sudėtingų derybų.

„Ir kai kurioms šalims pavyko tai išspręsti – kartais sunkiai, kartais labai staigiai, kartais į derybas tekdavo įtraukti kaip galima daugiau žaidėjų. Tai vėlgi priklausė nuo kultūrinės terpės, politinės aplinkos, tačiau tai būtina padaryti“, - kalbėjo Ch. Lagarde.

Antrąja priežastimi TVF valdančioji direktorė įvardijo tai, kad per politinę kadenciją rezultatas nepamatomas, pripažino, kad reformos sudėtingos, nes jos turi būti tęstinės.

Europos centrinio banko (ECB) vykdomosios valdybos narys Joergas Asmussenas pridūrė, kad struktūrinės reformos tęsiasi, tačiau, deja, situacijos nesikartoja. Jis nurodė, kad struktūrinių reformų programoje dalyvaujančios valstybės yra nuveikusios nemažai, tačiau tiesa ir tai, kad joms dar reikia stengtis. ECB atstovas išskyrė Vokietiją, kurios reformų rezultatai tapo matomi ne iš karto.

„Jeigu reikia kokias nors reformas daryti dabar, tai po 5 ar 10 metų vėl būtų Vokietija vadinama kaip, sakykime, ta nesveikąja Europos valstybe. Kai ekonominiai rodikliai yra geri, kai užimtumo lygis yra gana aukštas, vis tiek reikia tas reformas tęsti. Netgi Vokietijoje yra gana daug dalykų, kuriuos reikia spręsti“, - kalbėjo J. Asmussenas ir pridūrė kalbantis apie tai, kad reikia ieškoti būdų, kaip dabartinę Vokietijos ekonomiką pritaikyti senstančiai šalies visuomenei.

Kalbėdamas apie reformas ECB vykdomosios valdybos narys siūlė planuoti 5-10 metų į priekį.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras