Delfi.lt gynybos analitikas Vaidas Saldžiūnas. |
Išskirtinį kasdienį dėmesį Rusijos gyvenimo problemoms ir pasiekimams skiriantis nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt pranešė apie kasmet populiariausią Rusijoje nepriklausomų rinkos ir sociologinių tyrimų agentūros Jurijaus Levados centras atliektą apklausą.
Su pasidižiavimu atskleidžiama, kad „jau keliolika metų pirmajame penketuke tvirtai laikosi ir Lietuva“.
„Levados centro apklausa atlikta gegužės 24-29 dienomis visoje Rusijoje, 137 gyvenvietėse – miestuose, miesteliuose, kaimuose. Kokybinės apklausos būdu apklausta 1616 žmonių, vyresnių nei 18 metų. Respondentų namuose jiems užduoti keli paprasti klausimai: kokias penkias šalis galėtumėte įvardyti draugiškiausiomis Rusijai ir kokias penkias priešiškiausiomis? Prieš akis pateikus kortelę su valstybių sąrašu apklaustieji galėjo rinktis kelias šalis“, skelbiama publikacijoje „Rusijos gyventojai įvardijo didžiausius priešus: penketuke – ir Lietuva“.
Nurodoma, kad tarp Rusijos draugų – tik antrarūšės valstybės.
„Tarp draugų – tik autoritariniai režimai“, - skelbia delfi.lt.
Draugiškiausia šalimi rusai laiko Baltarusiją (62 proc.), antroje vietoje – Kinija (42 proc.), trečioje – Kazachstanas – 38 proc., ketvirtoje – Armėnija – 22 proc., penktoje – Azerbaidžanas (16 proc.). Nedaug nuo šalių valstybių atsiliko Sirija ir Indija (po 14 proc.), Venesuela (11 proc.), Vietnamas (10 proc.) ir Kuba (9 proc.).
„Nė viena šių valstybių nėra laisva ar demokratinė, ją valdo komunistiniai arba kita ideologija besiremiantys autoritariniai režimai“, - primenama apklausos analizėje.
Nedraugiškiausių arba priešiškiausiai nusiteikusių šalių lyderiaunatis pasaulio penketukas išsidėstė taip:
1. JAV
2. Ukraina
3. Jungtinė Karalystė
4. Latvija
5. Lietuva
Atkreipiamas dėmesys, kad gana stiprų nuopolį šioje srityje patyrė mūsų sesė Estija, kuri „iš penktosios vietos su 15 proc. iškrito į aštuntąją vietą šiemet su 12 proc., o kaimyninė Lenkija su 22 proc. rikiuojasi 6-oje vietoje (pernai buvo penketuke su 24 proc.)“.
„Džiugina šios stabilios, tvirtos Lietuvos pozicijos pasaulyje. Tačiau artimiausiais metais labai norėtusi būti tarp prizininkų ir jei neužimti pirmos vietos, tai bent jau patekti tarp trijų stipriausių“, - šaltiniams atskleidė vienas žinomas Lietuvos analitinių analizių analitikas.