Beveik prieš metus, 2022 balandžio 14 dieną Vilniaus savivaldybė paskelbė, kad šios savivaldybės darbuotojai pradeda mokytis ukrainiečių kalbos.
„Padėti Ukrainai ir jos žmonėms galime ne tik renkama parama, įvairiomis paslaugomis, bet ir gyvu žodžiu, šiltu aptarnavimu ir supratimu. Tuo tikslu nusprendėme sudaryti galimybę savivaldybės darbuotojams mokytis ukrainiečių kalbos ir tuo pačiu sukurti keletą darbo vietų mokytojams. Kviečiame visas Vilniuje įsikūrusias įstaigas ir įmones pasekti šiuo pavyzdžiu, nes naujieji vilniečiai, beje, sudaro jau 2 proc. sostinės gyventojų, o kalbos įgūdžių prireiks ir padedant atstatyti Ukrainos miestus, apie ką Vilnius jau šnekasi su Kijevu“, - tąkart pasakė tuometinis Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas, skelbiama pranešime visuomenei „Vilniaus savivaldybės darbuotojai pradeda mokytis ukrainiečių kalbos“.
Du kartus per savaitę vykusias pamokas vedė Julija Čerepova, kuri yra baigusi Donbaso valstybinį pedagoginį universitetą. Kitas ukrainiečių kalbos mokytojas – Mykolas Litovka, Kembridžo universitete įgijęs anglų kalbos sertifikatą, pamokas vedė nuotoliniu būdu iš Ukrainos.
Pamokų metu buvo mokomasi ne tik kalbos, mokytojai pažindino su ukrainiečių kultūra, dainomis, papročiais. Viso ukrainiečių kalbos kurso trukmė – apie tris mėnesius.
Šiuo metu Lietuvoje priglausta apie 100 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos.
Kuluaruose visuomenė kelia klausimą, ar nereikėtų ukrainiečių kalbos mokyti lietuviškose mokyklose. Kiti svarsto, ar ne metas būtų ukrainiečių kalbą Lietuvoje padaryti antrąja valstybine kalba.
Apklausų duomenimis, šios idėjos sulaukia pritarimo Lietuvos piliečių tarpe.
Susiję:
Nepavarkite būti Ukraina