Šeštadienį Ukrainoje prisimintas milijonus žmonių išnaikinęs dėl Stalino represijų kilęs genocidas - Holodomoras. Jo metu 1932-1933 m. dėl bado mirė 3-3,9 mln. žmonių.
Daugelis istorikų mano, kad Holodomoras buvo genocidas, nukreiptas prieš ukrainiečių tautą. TSRS Komunistų partijos vadovų susirašinėjimas atskleidė, kad taip norėta numalšinti grėsusį Ukrainos žemdirbių sukilimą. Konfiskavus pasėlius, ukrainiečiams tuomet buvo uždrausta bet kur keliauti, kad jie negalėtų surasti maisto.
Kai kurie istorikai kaltina Vakarus, kad šie išprovokavo masinį badą pakeldami sumažindami grūdinių kultūrų kainas.
Rusija apkaltino Ukrainą, kad ši politizuoja Holodomorą. Rusijos teigimu, tokią pat tragediją tuo pačiu metu patyrė ir kiti TSRS regionai.
Tačiau pagal Ukrainos įstatymus nuo 2006 m. Holodomoras yra pripažintas genocidu, nors iki šiol jokių teisinių veiksmų dėl šio nusikaltimo prieš žmoniją nebuvo imtasi.
Neseniai atlikta apklausa rodo, kad 82 proc. ukrainiečių mano, jog Holomodoras buvo ukrainiečių tautos genocidas.
Daugiau nei 20 pasaulio valstybių, tarp kurių yra Ispanija, Italija, Lenkija, Vengrija, JAV, Kanada, Australija, Argentina, Meksika ir Kolumbija, taip pat Europos Parlamentas pripažįsta, kad Holodomoras yra ukrainiečių genocidas.
Šeštadienį Holodomoras prisimintas Kijeve, kur Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbėjo Nacionaliniame Holodomoro genocido muziejuje.
Šaltinis: euronews.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]