2024 m. birželio 17 d.

 

Ukrainos atstatymo agentūrai – neįkainojama Lietuvos specialistų patirtis

6
Paskelbta: 2023-04-26 06:14 Autorius: ekspertai.eu
Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.


Lietuva teiks unikalią ekspertinę pagalbą šių metų pradžioje įkurtai valstybinei Ukrainos atstatymo ir plėtros agentūrai, atsakingai už karo nusiaubtos šalies atstatymą.

Vyriausybės kanceliarijos, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos ambasados Ukrainoje, Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) atstovai susitikimuose su Ukrainos atstatymo agentūros vadovu Mustafa Nayemu bei patarėja Svitlana Kolomiiets aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir Lietuvos prisidėjimo stiprinant naujai įkurtą agentūrą galimybes.

„Ukrainos atstatymas, jo susiejimas su šalies stojimo į Europos Sąjungą procesais – milžiniškas uždavinys kariaujančiai šaliai. Mūsų šalies institucijos turi šiuo metu Ukrainai itin reikalingos tarptautinės paramos administravimo ir projektų įgyvendinimo patirties. Sieksime, kad Lietuvos ekspertai labai praktiškai prisidėtų prie šiuo metu daugiausiai iššūkių keliančių veiklų“, - pasakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Bendradarbiavimas su Ukrainos atstatymo agentūra nėra pirmas Lietuvos Ukrainoje vykdomas projektas. Šiuo metu tęsiamas ES, o taip pat Lietuvos kofinansuojamas daugiau nei 36 mln. Eur vertės projektas, skirtas efektyviam viešųjų finansų valdymui Ukrainoje.

Įgyvendinant Europos taikos priemonės projektą, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms teikiama medicinos įranga, greitosios pagalbos automobiliai, išminavimo įranga, sunkvežimiai. Tam skirta beveik 30 mln. Eur.

Šiuo metu CPVA taip pat rūpinasi Lietuvos finansuojamu mokyklos Borodiankoje ir darželio Irpinėje atstatymu. Mokyklos atstatymui skirta daugiau nei 6,1 mln. Eur, o darželiui – 3,7 mln. Eur. Tikimasi, kad dar šį rudenį naujus mokslo metus čia pradės beveik 1000 ukrainiečių vaikų.

Lietuva viena pirmųjų pradėjo Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektus. Balandžio 19 d. Ukrainai perdavė pirmąjį baigtą mobilios gyvenvietės Borodiankoje atkūrimo projektą. Dar vienas projektas įgyvendinamas Mykolajive.

Pranešama, kad visa Lietuvos visuomenė bei valstybė visapusiškai remia ir palaiko Ukrainą, teikia karinę bei humanitarinę pagalbą.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu CNN, jau daugiau negu prieš metus ragino Europą nedelsti pradėti karo su Putinu, jei kitaip neišeina ir tokiu būdu sustabdyti nusikaltėlį mūšio lauke. Šiai moters idėjai taip pat pritarė didžioji dalis Lietuvos piliečių.

„Jei karas neišvengiamas, neatidėliokime jo. Geriau imkimės to kiek galima anksčiau, o ne atidėkime ir laukime. Jei tai neišvengiama ir mes negalime Putino sustabdyti Ukrainoje, jis ateis prie mūsų sienų“, - tąkart perspėjo D. Grybauskaitė.

Susiję:

Lietuva sėkmingai vykdo Ukrainos atstatymo darbus  

Balčyčytė Briuselyje aptarė COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje įgytas institucines pamokas  

Nors karas dar tęsiasi, Ukrainos atstatymo darbai išlieka Lietuvos prerogatyva   

Briuselyje Balčytytė pažymėjo Ukrainos pažangą kovojant su korupcija ir vykdant reformas   

Balčytytė Briuselyje aptarė kovos melu ir dezinformacija aspektus  

Vyriausybė tęsia mūšį už tiesą viešojoje erdvėje   

Vyriausybės kanclerė Balčytytė dezinformacijai pasiryžusi perpjauti gerklę   

Balčytytė diskutavo apie dezinformacijos sklaidą COVID-19 pandemijos ir karo kontekste

Nepaisant karo, Lietuva intensyviai kimba į Ukrainos atstatymo darbus  

Balčytytė: duomenimis grįstas valdymas reikalingas jau šiandien – ir jis skinasi kelią   

Naujasis Lietuvos krizių valdymo modelis – dar vienas Lietuvos pažangos liudijimas  

Vyriausybės kanclerė su Moldovos gynybos ministru pasitarė apie grėsmes ir COVID-19

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Lora
(2023-04-26 14:21:12)
(78.58.59.215) Parašė:

LT turi padėti ne tik Ukrainai, bet ir Amerikai - maistu, knygomis, namų statymu. Ateityje gelbės visą pasaulį. Skandalas: iš bibliotekų išimta 19 knygų. Užtat kokių. Amerikos šviežiena https://www.youtube.com/watch?v=ivQ9pCjR-GY5. vladas lukosevicius
(2023-04-26 12:31:05)
(84.15.186.143) Parašė:

Lanzberginiai tik pedofilais ir kitokiais iškrypėliais gali padėti Ukrainai ...4. Darijus
(2023-04-26 10:36:07)
(83.179.70.161) Parašė:

Tikras ukrainietis Mustafa.3. sapožnik
(2023-04-26 08:30:29)
(2405:8100:8000:5ca1::c9:d647) Parašė:

kažkur pradingo silpnapročių išsirinktas prezidentas, nieko nebepasako, net sav naujų eilėraščių neparodo2. Trigrašis > 1.Tikrai
(2023-04-26 07:33:51)
(178.16.34.170) Parašė:

Pilnai sutinku,bus tokia pat klestinti,kaip ir Lietuva.Ekspertai Euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!Nejaugi nieko geresnio nevyksta pasaulyje,kad vis apie Ukrainą,arba apie Lietuvos pridurkų nusišnekėjimus?1. Tikrai
(2023-04-26 06:58:06)
(84.15.189.36) Parašė:

bus Ukraina atstatyta. Ukraina bus klestanti valstybė, ne taip kaip skurstanti rusija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras