2024 m. balandžio 17 d.

 

Balčyčytė Briuselyje aptarė COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje įgytas institucines pamokas

1
Paskelbta: 2023-03-24 06:23 Autorius: ekspertai.euDarbo vizito Briuselyje metu Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Europos Komisijos Civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijų Generalinio direktorato vadovu Maciejumi Popowskiu. Susitikime aptartas pasirengimo krizių valdymui stiprinimas ir europinio bendradarbiavimo šioje srityje galimybės, Vyriausybės kanclerė pristatė atnaujintą Lietuvos krizių valdymo modelį.

„Krizinės ir ekstremalios situacijos reikalauja ne tik greito reagavimo – joms būtini realaus laiko duomenys, profesionali jų analizė ir sklandus institucinis koordinavimas, kuriems skyrėme ypatingą dėmesį atnaujindami krizių valdymo modelį Lietuvoje ir steigdami Nacionalinį krizių valdymo centrą. Europos demokratijos, nepaisant jų geografijos, dydžio ar kitų savitumų, pastaraisiais metais susiduria su giminingais iššūkiais, todėl atsako į juos sėkmė priklausys ir nuo mūsų institucijų gebėjimo bendradarbiauti ir mokytis vieni iš kitų“, - pasakė G. Balčytytė.

Susitikime pristatytas Lietuvos atsako į krizes modelis įvertintas kaip teigiamas pavyzdys, taip pat sutarta bendradarbiauti svarstant apie krizių valdymo sistemos tobulinimą europiniu lygiu.

Vyriausybės kanclerė su M. Popowskiu aptarė ES Reagavimo į nelaimes koordinavimo centro (angl. ERCC) veiklą ir pastarųjų metų iššūkių – COVID-19 pandemijos ir Rusijos karo prieš Ukrainą – metu įgytas institucines pamokas, taip pat paramą Ukrainai, susitikime aptartas ir cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės (angl. CBRN) saugos stiprinimas ES lygiu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. yell...Z.O.V.marine
(2023-03-24 09:59:26)
(84.15.190.240) Parašė:

kas ir kur ją nafig rinko, kad kažkokia raštinės vedėja makaluotųsi po eurokolchozą, ir lansbergidės vardu kažkam kažką aiškintų , derintų ar tiesiog for fun taškytų veršių mokesčius debiliškoms gastrolėms ???? - kokios aplamai jos funkcijos, gaalios ir atsakomybė ČMOnytės kontoroje ?; - sprendžiant iš info, su ja galima “aptarti“ praktiškai bet ką :)))))) - o tolkas ? :)))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras