Ukrainos opozicija antradienį parlamente pristatys savo reikalavimus dėl kalinamų protestuotojų paleidimo į laisvę ir prezidento galių apribojimo. Tuo tarpu Europos Sąjungos užsienio reikalų įgaliotinė Catherine Ashton grįžta į Kijevą padėti spręsti du mėnesius trunkančią krizę, skelbia „EUbusiness“.
Pirmadienį prezidentas Viktoras Janukovyčius pasmerkė masinius prieš jo valdymą nukreiptus protestus kaip „ekstremizmą“, o ES ir JAV pradėjo rengti finansinės pagalbos Ukrainai planą.
V. Janukovyčius sulygino kovotojus su naciais ir paragino kurti „vieningų žmonių bendruomenę be nacizmo, rasizmo ir ksenofobijos, kas primena baisias istorijos pamokas“. Tai buvo pirmas šalies vadovo viešas pasisakymas nuo ketvirtadienio.
Akivaizdžiai siekiant paskatinti opoziciją, kuri antradienį parlamento posėdyje pristatys savo reikalavimus, ES ir JAV pareiškė, kad paramos paketu norima padėti Ukrainai pereinamuoju periodu, kai laikinoji vyriausybė būtų užsiėmusi politinių ir finansinių reformų įgyvendinimu.
C. Ashton antradienį grįžta į Kijevą padėti šaliai įveikti krizę, kurią sukėlė V. Janukovyčiaus sprendimas nepasirašyti Asociacijos sutarties su ES ir sustiprinti santykius su Rusija.
JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland šią savaitę taip pat lankysis Ukrainoje.
Masiniai protestai pasiglemžė mažiausiai dviejų aktyvistų ir dviejų milicininkų gyvybes.
Tūkstančiai ukrainiečių ir toliau tęsia demonstracijas Kijevo Nepriklausomybės aikštėje ir lieka užėmę administracinius pastatus sostinėje.
Eltos inf.