Spalio 26 d. Ukrainoje įvyko rinkimai į parlamentą, kuriuos nugalėjo provakarietiškos jėgos. Tačiau yra labai daug ukrainiečių, kuriuos ši žinia nenudžiugino. Tai žmonės, pabėgę į Rusiją iš Donecko ir Lugansko sričių. Belgorode (Rusija) galima labai dažnai išgirsti Ukrainos vyriausybės kritiką ir galima spręsti, kad naujai vėl apjungti šalį bus tikrai nelengva. Nekreipiant dėmesio į pasirašytus susitarimus dėl ugnies nutraukimo, Donecko ir Lugansko srityse vyksta susidūrimai tarp Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir sukilėlių. Dėl šių priežasčių pabėgėliai negali sugrįžti į tėvynę
Šalia kelio be pabaigos tęsiasi laukai ir lygumos. Pamiršti, kad netoli Ukrainos siena. „Istoriškai šią žemę dirbo ir ukrainiečiai ir rusai, pas daugelį giminės gyvena abejose sienos pusėse. Negalima šių šalių atskirti“, - kalba vietinio laikraščio redaktorius Makarovas (37 m.).
Rusijoje beveik milijonas pabėgėlių, Ukrainoje – daugiau nei 400 tūkstančių. Į Belgorodo sritį bėgdami nuo karo žmonės pradėjo plūsti liepą. Daugelis iš jų vyko į kitus regionus padedant Rusijos valstybinei pabėgėlių palaikymo programai, šiuo metu Belgorode pabėgėlių likę tik 30 tūkstančių.
Remiantis srities migracijos tarnybos duomenimis, pabėgėliams suteikiamas laikinasis būstas. Jie gyvena butuose, kuriuos suteikia didelės gamyklos, o taip pat privačiuose namuose. Vaikai nemokamai lanko mokyklas ir vaikų darželius, pabėgėlius priima į darbą visos šalies įmonės.
Ponia Sorokina (42 m.), gimusi Slavianske šiuo metu gyvena Rusijoj Staryj Oskol mieste. „Vaikai išmoko sprėsti apie gręsiantį pavojų iš sprogimų garso“, - prisimena ji karą. Jie kirto sieną liepos pabaigoje. Pasako jos, jiems trukdė tai padaryti Ukrainos armijos kariai ir „Dešinys sektorius“.
Ponia Popova (37 m.) taip pat atvyko į Staryj Oskol smerkia Ukrainos armiją: „Jie sugriovė infrastruktūrą. Jie šaudo į savo tautą, labai daug taikių gyventojų aukų. Vieninga Ukraina – tai kažkas nerealaus“.
Dviejuose sukilusiuose regionuose rinkimai į Aukščiausiąją Radą nevyko. Sukilėliai pasiruošę surengti savo rinkimus lapkričio 2 d. Pabėgėliai ruošiasi juose dalyvauti, tikėdamiesi Rusijos Belgorodo srities administracijos paramos. Pastarieji įvykiai rodo, kad Dombasas išlaikys statusą, palankų Rusijos valdžiai.
Koroča kaime gyvena 28 pabėgėliai. Elena (58 m.) atvykusi čia su savo dukra ir anūke pasakoja, kad pas juos kitokios vertybės nei pas vakarų Ukrainos gyventojus: „jie lenkiasi Stepanui Baderai. Bandera – fašistas, o mes negalime priimti fašizmo“.
Daugelis pabėgėlių kalba, kad nėra jokios būtinybės jungtis prie Europos, kaip to nori Ukrainos valdžia. Ukrainos rytai turi tapti rusiškais. Tačiau pabėgėliai gyvenantys Charkove nepalaiko šios pozicijos. Kalba Charkovo gyventojas, padedantis pabėgėliams: „Čia masinės informavimo priemonės perduoda kitą informaciją, tačiau galima savo akimis pamatyti kaip yra iš tikrųjų. Nedaugelis blogai atsiliepia apie Ukrainą. Aš nesu girdėjęs, kad kas nors kalbėtų apie fašistus“.
Šaltinis: sankei.com
Naujausi
Naujausi komentarai
S
IP 109.76.5.128 | 03:27:53
https://www.irishexaminer.com/farming/arid-41553616.html - Lietuva tikrai isskirtine....
vladas lukosevicius
IP 2a00:809:381:af0b:ad00:a834:5305:ecf1 | 01:25:13
Kiekviena revoliucija reikalauja aukų..... Pilna salė KGB-isto Lanzbergio revoliucijos žertvų......