2024 m. liepos 24 d.

 

Užsienio įstaiga SEB bankas labai maloniai bendrauja su Lietuvos gyventojais

8
Paskelbta: 2022-12-04 14:29 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos banko lyderis Gediminas Šimkus.


Lapkričio 25 d. 5 Lietuvos banko vadovą Gediminą Šimkų ekspertai.eu kreipėsi patarimo.

Lietuvos banko buvo prašoma išsiaiškinti svetingoje Lietuvoje veikiančio užsienio finansinės įstaigos – SEB banko – savivalės atvejus ir pateikti išsamius atsakymus.

„Taip pat prašome atsakyti į papildomą klausimą: ką daryti legaliai veikiančiai šalies įmonei, neturinčiai jokių problemų su jokiomis institucijomis, jei Lietuvoje veikiantys bankai neatidaro tai įmonei atsiskaitomųjų sąskaitų? Koks būtų Lietuvos banko patarimas?“, - buvo rašoma Lietuvos banko lyderiui.

Gruodžio 2 d. Lietuvos bankas atsiuntė atsakymą.

„Lietuvos bankas 2022 m. lapkričio 25 d. gavo Jūsų kreipimąsi dėl AB SEB banko veiksmų (toliau – Bankas).

Informuojame, kad asmenų prašymai ir skundai Lietuvos banke nagrinėjami vadovaujantis Prašymų ir skundų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo Lietuvos banke taisyklių, patvirtintų Lietuvos banko valdybos 2014 m. gegužės 8 d. nutarimu Nr. 03-76 (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka. Taisykles galite rasti Lietuvos banko interneto svetainėje adresu e-tar.lt.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad, remiantis Taisyklėse nustatyta tvarka, asmuo, manantis, kad atitinkamas finansų rinkos dalyvis pažeidė jo teises arba teisėtus interesus, susijusius su teikiamomis finansinėmis paslaugomis, prieš kreipdamasis su skundu į Lietuvos banką pirmiausia privalo raštu kreiptis į finansų rinkos dalyvį, nurodydamas jam savo reikalavimus (Taisyklių 15 punktas). Jeigu per finansų rinką reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytą terminą (per 15 darbo dienų) atsakymas asmeniui nepateikiamas arba atsisakoma tenkinti jo reikalavimą, asmuo, remdamasis Taisyklėse nustatyta tvarka, turi teisę kreiptis į Lietuvos banką, pateikdamas atitinkamos formos skundą. Lietuvos bankui teikiami skundai ir (arba) prašymai, Taisyklėse nurodyta tvarka turi būti pasirašyti jį pateikusio asmens (pvz., elektroniniu parašu, ranka pasirašytu parašu ir (arba) kitu būdu, kuris sudaro galimybę tinkamai identifikuoti skundą ar prašymą pateikusį asmenį) kartu pridedant juridinio asmens atstovavimą pagrindžiantį dokumentą bei finansų rinkos dalyvio atsakymo į asmens kreipimąsi kopiją, o jeigu finansų rinkos dalyvio atsakymas per finansų rinką reglamentuojančių teisės aktų nustatytą terminą negautas, asmens kreipimosi į finansų rinkos dalyvį kopiją.

Taigi, prašome Jūsų per 5 darbo dienas nuo šio laiško gavimo dienos, patikslinti skundą:

pateikiant pasirašytą kreipimąsi į Lietuvos banką;
pateikiant juridinio asmens atstovavimą pagrindžiančius dokumentus;
pateikiant Banko atsakymo į Jūsų raštišką kreipimąsi kopiją, o jeigu Banko atsakymas per finansų rinką reglamentuojančių teisės aktų nustatytą terminą nebuvo gautas, Jūsų kreipimosi į Banką kopiją.

Informuojame, kad jeigu per nustatytą terminą nepateiksite trūkstamos informacijos, Lietuvos bankas nenagrinės Jūsų kreipimosi“, - rašoma Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento atsiųstame rašte.

Ekspertai.eu atsižvelgdami į Lietuvos banko prašymą pateikia visus prašomus dokumentus ir, jei reikia, pasirašys nors ir ant kiekvieno dokumento lapo.

Ekspertai.eu taip pat atkreipia dėmesį, kad visą turimą informaciją apie situaciją su SEB banku jau pateikė pirminiame save kreipimesi į Lietuvos banką (apie tai plačiau publikacijoje „Į Lietuvos banko vadovą Gediminą Šimkų „ekspertai.eu“ kreipėsi patarimo“).

O papildomai pateikia informacija apie tai, kaip SEB bankas bendrauja su klientais ir kaip atsisako į paklausimus atsakyti raštu bei ką nors iš viso komentuoti.

Šia tema jūsų dėmesiui „Aktualus skambutis“ – jautrus keturių SEB banko darbuotojų paaiškinimai chronologine tvarka:Keli susiję:

Į Lietuvos banko vadovą Gediminą Šimkų „ekspertai.eu“ kreipėsi patarimo

Kaip elgtis, kai bankas Lietuvoje tampa viršesnis už visas kitas institucijas?  

Bankas LUMINOR uždaro „Laisvo laikraščio“ sąskaitas dėl terorizmo finansavimo   

LUMINOR bankas turi savo vidinės rizikos apetito nuostatas  

Ekspertai.eu siejami su terorizmo finansavimu ir pinigų plovimu  

Bankas „Paysera LT“ pranešė, kad VšĮ „Ekspertai.eu“ vykdo neteisėtą veiklą

Bankas „Paysera LT“ pranešė, kad VšĮ „Tėvynės konduktoriai“ vykdo neteisėtą veiklą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
8. esam
(2022-12-06 10:40:53)
(77.90.124.209) Parašė:

Svedu vergai ir Simkus turi eiti ,,sieno ravet,,.7. Vytas
(2022-12-05 22:24:53)
(62.80.225.203) Parašė:

Na, kad švedų bankas elgiasi chamiškai, tai nieko nuostabaus, to ir nusipelnė piliečiai tokios valstybės, kuri ir savo banko neturi. Todėl ir klausimas,kam reikalingas mums, Lietuvos piliečiams, toks Šimkus su visu buriu (gal 600) chaltūrininkų, neįgalių chaltūrininkų, kam reikalingas toks neįgalus valstybės(?) vadovas, kurie nenori (o gal negali?) vykdyti savo pareigų , kurios taip gražiai surašytos LR Konstitucijoje? Ar yra pasaulyje bent viena valstybė, kurioje bankas (?) dėl politikių pažiūrų išdrįstų užblokuoti kliento sąskaitą?6. Petras
(2022-12-05 14:23:43)
(88.223.53.29) Parašė:

Mūsų "aukštas ir gražus" Žadėjo per rinkimų agitaciją kurti Valstybinį Lietuvos komercinį banką. Kur tas pažadas? Okupaciniai užsienio bankai turi grįžti į savo valstybes ...5. Gluodenas
(2022-12-05 13:51:33)
(178.250.38.118) Parašė:

Žodis "užsienio" viską pasako. Prasidėjo dar prieškariu, nuo degtukų monopolio (ką pagavo su žiebtuvėliu, tam 10 litų bauda).4. U-2
(2022-12-05 11:54:07)
(2405:8100:8000:5ca1::10:dcf7) Parašė:

Nenoriu nieko skaudinti. Vienok, mano supratimu, uzsienio agentus is SEB, geriausiai iliustruotu sendienos lietrycio straipsnio "Atkūrė, kaip galėjo atrodyti prieš 400 metų nuo sifilio mirusi moteris " rekonstrukcija3. Darijus
(2022-12-04 22:53:40)
(2a02:678:6cd:7500:8576:8ece:2ba3:363a) Parašė:

Durnių laive bankai irgi privalo būti durni.2. Įdomu, ar Švedijoje
(2022-12-04 19:07:00)
(78.56.75.110) Parašė:

jie su švetais taip galėtų pasielgti ? Šiaip labai reikėtų palyginti bankų paslaugų įkainius ir skolinimo sąlygas (pvz. būsto kreditavimo), bankomatų paslaugas. Spėju atrastume daug skirtumų. Tiksliai žinau, kad švedai būsto kreditus jama 100 metų terminui. Ir spėju jų palūkanos yra fiksuotos. Nesunku suskaičiuoti, kokia gaunasi mėnesio įmoka kredito dengimui.1. trumpai
(2022-12-04 14:54:47)
(78.56.147.180) Parašė:

Papuasu respublikoje ir ten tvarkos daugiau,banku chronologine tvarka jei nieko nepakeisim bankas neužilga nurudinės kiek kirminu už tavo lėšas gali suvalgyti šei dienai pietu metu,jei tie kirminai tau nepatiks bankui bus neprivalu aiškinti kodėl tu neturi pasirinkimo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras