2024 m. birželio 19 d.

 

Į Lietuvos banko vadovą Gediminą Šimkų „ekspertai.eu“ kreipėsi patarimo

8
Paskelbta: 2022-11-25 09:33 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos banko vadovas Gediminas Šimkus.


„Šių metų rugsėjo pradžioje VšĮ „Ekspertai.eu“ norėjo atidaryti sąskaitą Lietuvoje veikiančiame užsienio banke SEB. Užpildė visas prašomas anketas, pateikė visą prašomą informaciją (visi susirašinėjimai su SEB banku yra).

Po kiek laiko iš SEB banko paskambino moteris ir pranešė, kad sąskaitos neatidarys, o to priežasčių pasakyti negali.

Paprašius paaiškinti priežastis, moteris informavo, kad tikrai nežino priežasčių, tačiau pažadėjo išsiaiškinti ir artimiausiu metu perskambinti bei pateikti informaciją, kodėl neatidaroma sąskaita.

Tačiau prabėgo nemažai laiko, paaiškinimų nei žodžiu, nei raštu sulaukta nebuvo.

Todėl lapkričio 18 d. (penktadienį) VšĮ „Ekspertai.eu“ paskambino į SEB banką dėl šios problemos. Bankas pažadėjo arba penktadienį arba pirmadienį perskambinti.

Neperskambino.

Lapkričio 18 d. paskambinus į Lietuvos banką ir pranešus apie situaciją su SEB banku, Lietuvos banko atstovė patikino, kad SEB bankas privalo duoti atsakymą, nes tik remiantis raštišku SEB banko atsakymu, Lietuvos bankas gali pradėti aiškintis, kas čia vyksta. Be raštiško SEB banko atsakymo, pasak Lietuvos banko atstovės, nieko padaryti Lietuvos bankas negalės.

Kiek turime informacijos, su panašia SEB (ir ne tik SEB) banko savivale susiduria jau nemažai Lietuvos įmonių bei atskirų piliečių.ekspertai.eu

Todėl lapkričio 21 d. VšĮ „Ekspertai.eu“ paskambino į SEB banką ir pranešė, kad niekas iš SEB banko, kaip žadėjo, nesusisiekė.

Banko atstovė pasakė, kad šią informaciją perduos atsakingiems asmenims ir būtinai perskambins.

Tačiau niekas neperskambino.

Todėl lapkričio 22 d. VšĮ „Ekspertai.eu“ paskambino į SEB banką ir pranešė, kad niekas iš SEB banko, kaip žadėjo, nesusisiekė.

SEB banko atstovė pasakė, kad šią informaciją perduos atsakingiems asmenims ir būtinai perskambins.

Tačiau niekas neperskambino.

Todėl lapkričio 23 d. VšĮ „Ekspertai.eu“ paskambino į SEB banką ir pranešė, kad niekas iš SEB banko, kaip žadėjo, nesusisiekė.

SEB banko atstovė išsiaiškinusi situaciją informavo, kad SEB bankas jokių paaiškinimų nei raštu, nei žodžiu neteiks, nes tai yra SEB banko teisė.

Visi susirašinėjimai su SEB banku ir visi ilgi telefoniniai pokalbiai yra užfiksuoti, jie bus paviešinti, tačiau esmė – sutrumpinta šio įvykio istorija – išdėstyta aukščiau esančiame tekste.

Prašome Lietuvos banko išsiaiškinti šį svetingoje Lietuvoje veikiančio SEB banko savivalės atvejį ir pateikti išsamų atsakymą. Kiek turime informacijos, su panašia SEB (ir ne tik SEB) banko  savivale susiduria jau nemažai Lietuvos įmonių bei atskirų piliečių.

Paaiškiname, kodėl VšĮ „Ekspertai.eu“ reikia sąskaitos būtent Lietuvoje veikiančiame banke. Viena svarbesnių priežasčių (bet ne vienintelė) – Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) yra informavusi, kad gyventojų pajamų mokesčio dalį, skirtą paramai, VMI gali pervesti tik į Lietuvoje veikiantį banką, tokio pavedimo neturi galimybės atlikti ne į Lietuvoje veikiantį banką. Kitaip tariant, neturint sąskaitos Lietuvoje veikiančiame banke, nėra jokių būdu, kaip pasiekti gyventojų paaukotus pinigus, kuriuos jie skiria VšĮ „Ekspertai.eu“ veiklai, nes grynaisiais VMI pinigų neišduoda.

Taip pat prašome atsakyti į papildomą klausimą: ką daryti legaliai veikiančiai šalies įmonei, neturinčiai jokių problemų su jokiomis institucijomis, jei Lietuvoje veikiantys bankai neatidaro tai įmonei atsiskaitomųjų sąskaitų? Koks būtų Lietuvos banko patarimas?

Iš anksto dėkojame už išsamius ir operatyvius atsakymus bei linkime didžiulės sėkmės tiek asmeninėje, tiek ir profesinėje plotmėje“, - rašoma ekspertai.eu laiške Lietuvos banko vadovui.

Daugiau apie tai tiesioginėje lapkričio 25 d. „PressJazz TV“ laidoje „2K+“:

Keli susiję:

Kaip elgtis, kai bankas Lietuvoje tampa viršesnis už visas kitas institucijas?  

Bankas LUMINOR uždaro „Laisvo laikraščio“ sąskaitas dėl terorizmo finansavimo   

LUMINOR bankas turi savo vidinės rizikos apetito nuostatas  

Ekspertai.eu siejami su terorizmo finansavimu ir pinigų plovimu  

Bankas „Paysera LT“ pranešė, kad VšĮ „Ekspertai.eu“ vykdo neteisėtą veiklą

Bankas „Paysera LT“ pranešė, kad VšĮ „Tėvynės konduktoriai“ vykdo neteisėtą veiklą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
8. Darijus
(2022-11-25 12:23:13)
(2a02:678:6cd:7500:3c8e:77cd:dc60:bbc5) Parašė:

Kreipkitės į Bankomatą.7. Na
(2022-11-25 11:33:22)
(86.38.152.99) Parašė:

Diktatūrinių ir fašistinių režimų šalininkai visada ir visur išnaudoja demokratiją savo tikslams.6. trumpai
(2022-11-25 11:26:57)
(78.56.147.180) Parašė:

>2 Dar teisingesnis sprendimas bus banku tada kai iš tavo pinigu banko saskaitoje bus paskirta kiek pinigu gali skirti sliekams pietums ir kokius pampersus ir iš kur pirkti,bet tokiems kaip tau tai nesuprantama.5. Aleksas
(2022-11-25 10:48:29)
(46.138.229.66) Parašė:

Po kiek rinkoje arkliai ir vežimai? Kažkam karietos!4. Tai
(2022-11-25 10:48:10)
(78.56.139.184) Parašė:

pirmosios kregždutės tiems, kurių religinės nuostatos/pažiūros neatitiks valdžios dogmoms. Šventosios Inkvizicijos Ordino palaiminimas Bankui.3. Ekspertams
(2022-11-25 10:42:41)
(46.138.229.66) Parašė:

Ko jūs tuščiai kreipėtės į jį? Šimkus darbo dienos ilgumą matuoja išgerto viskio stiklinėmis, tuo viskas ir pasakyta. Pijokas jis.2. Alius
(2022-11-25 10:39:14)
(83.176.194.109) Parašė:

Teisingas Simkaus sprendimas, tokie portalai turi buti uzdaryti.1. U-2
(2022-11-25 10:13:53)
(2405:8100:8000:5ca1::80:f281) Parašė:

"Iš anksto dėkojame už išsamius ir operatyvius atsakymus bei linkime didžiulės sėkmės tiek asmeninėje, tiek ir profesinėje plotmėje“, - rašoma ekspertai.eu laiške Lietuvos banko vadovui." O stai cia ir yra didzioji ekspertu klaida. Pastaroji ju laisko Lietuvos banko vadovui Gedimui Šimkui pastraipa, turejo buti parasyta švedu kalba. Tada jis suprastu ir gal net atjaustu. Zinoma, pries tai atjauta suderines su su darbdaviais ir seimininkais, Siaures elniais...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras