Birželio 5-ąją Paryžiuje Jungtinių Tautų kultūrinė organizacija UNESCO kasmetiniu Felixo Houphouet-Boigny taikos prizu apdovanojo Prancūzijos prezidentą François Hollande'ą „dėl jo sprendimo vykdyti invaziją į Malį“.
Šis įvykis, kurį galima sulyginti nebent su Nobelio taikos premijos įteikimu JAV prezidentui Barackui Obamai, sukėlė didžiules diskusijas užsienio spaudoje.
UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova prizo įteikimo ceremonijoje sakė, kad „visi mes turime didžiuotis Prancūzijos sprendimu padėti Maliui – to paprašė jo prezidentas Traore, tai palaikė Jungtinės Tautos, ir tik tam, kad apsaugotų Malio tautas ir kultūrą“.
F. Hollande'as pareiškė: „Gali atrodyti paradoksalu būti apdovanotam už taiką, prisiėmus atsakomybę už karą. Tačiau sprendimas, kurį padariau Prancūzijos vardu, turėjo tik vieną tikslą – pabaigti agresiją Malyje."
1989 m. įsteigtas F. Houphouet-Boigny taikos prizas skirtas pagerbti žmonėms ir organizacijoms, kurie „padarė reikšmingų darbų, kad visame pasaulyje gyvenimas būtų taikesnis ir stabilesnis".
Nuo sausio 11-osios vykstančiame Prancūzijos sukeltame kare Malyje šiuo metu yra 4000 prancūzų karių. Šis karas sukėlė rimtą humanitarinę krizę, tūkstančius žmonių paliko be namų. Iki metų pabaigos į Malį atvyks dar 12 000 Jungtinių Tautų taikdarių.
Vasario 1-ąją organizacija „Amnesty International“ pasmerkė „rimtus žmogaus teisių pažeidimus“, kuriuos padarė prancūzų kariai. „Esama duomenų, kad jie nužudė bent penkis civilius, tarp jų – tris vaikus", - teigia „Amnesty International“. Manoma, kad šie duomenys gerokai pasenę. Informacija apie Malio karą kruopščiai slepiama.
Politologai mano, kad Vakarų šalių interesai Malio kare merkantiliški. Malis turtingas aukso ir urano.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]