Dainininkės iš Niujorko, šiuo metu viešinčios Lietuvoje, vaizdo klipas sukrečia ir, ko gero, nepalieka nė vieno abejingo. Kai kurios jį mačiusios moterys prisipažįsta verkusios, prisiminę įvykius, kurių vaizdai rodomi archyvinėje medžiagoje. Kiti pasakoja, kad nuo dainos žodžių ir muzikinės ekspresijos „eina šiurpas“.
A.Simanonytė – ne tik „Valdžios“ muzikos, bet ir teksto autorė (muziką ir žodžius ji rašo daugumai savo dainų). Menininkė pasakoja, kad mintis įrašyti šią dainą gimė jau seniai, tačiau įvairūs techniniai nesklandumai lėmė tai, jog kūrinys pasirodė iki rinkimų likus vos kelioms dienoms.
“Džiaugiuosi, kad vis tik suspėjome, - sako A.Simanonytė. – Daina jau išplito. Tačiau tos kelios dienos iki rinkimų tikrai nebus visas jos gyvenimas. Šios dainos poetinė kalba – universali, nevienadienė. Tikiu, kad ji gyvens ilgai. Žinoma, norėtųsi, jog laikui bėgant turėtume tokias VALDŽIAS, kad tokios dainos būtų nebereikalingos. Bet panašiai aš mąsčiau ir tada, kai šią dainą sukūriau. Tuomet man atrodė, kad laikui bėgant mūsų valdžios gerės, dainos aktualumas išnyks ir šis kūrinys numirs.... Deja, taip neatsitiko. Su metais valdžios vis “bjaurėjo” ir šios dainos aktualumas tik augo.“
Kitą vertus, dainos autorė prisipažįsta nemananti, kad vienas kūrinys staiga gali imti ir pakeisti tautos gyvenimą - nesvarbu, kokį stiprų užtaisą ji neštų. “Nesu tokia naivi, kad tikėčiau, jog štai - sudainavau vieną dainą, pusė tautos atmerkė akis, teisingai nubalsavo ir Lietuvoje laimėjo demokratinės jėgos. Aš net nežinau, ar apskritai dar daug tų demokratinių jėgų pas mus yra, - prisipažįsta A.Simanonytė. - Tačiau šis kūrinys man yra svarbus, nes čia dainuoju apie tai, dėl ko man skauda. Ir ką gali žinoti, galbūt kažkam mano daina pasitarnaus kaip tas skambutis, verčiantis prabusti, atsikelti ir eiti kažką daryti, nes kitaip mes viską prarasim. Blogiausia yra tai, kad didžioji tautos dalis visa tai tarsi ir supranta, tačiau visus apėmusi tokia neviltis, toks apatiškumas, kad kartais jautiesi tarsi laidotuvėse. Žmonės masiškai bėga iš Lietuvos, o tie, kas nebėga, apie bėgimą svajoja.”
Menininkė iš Niujorko sako, kad nusivylimas teisėsauga ir įstikinimas, kad valstybės aparatas tave bet kuriuo momentu gali sunaikinti, Lietuvoje yra toks didelis, kad apie laisvą ir demokratišką visuomenę čia nebėra ir kalbos. Ji dažnai susiduria su situacija, kai žmonės nenori kalbėti telefonu, prašo atvažiuoti pasikalbėti “gyvai”, kad neva tai niekas nepaklausytų telefoninio pokalbio. Ypač, kai kalboje yra kažkoks politinis kontekstas. “Iš pradžių maniau, kad žmonės juokauja, - stebisi JAV gyvenanti dainininkė, - Paskui supratau, kad ne. Mūsų šalies piliečiai masiškai įsitikinę, kad jų telefoninių pokalbių klausomasi ir kad išsakytos mintys kada nors gali atsigręžti prieš juos.
A. Simanonytė sako, kad savo daina ji nori atskleisti visą dabartinės situacijos Lietuvoje beviltiškumą. Kita vertus, ji nori, kad žmonės pajaustų ir jėgą ir suprastų, kad dar ne vėlu keltis. Pasak dainininkės, iš šiame vaizdo klipe naudojamos medžiagos labai aiškiai matyti jos esminė nuostata: Lietuvoje šiandien antidemokratinės apraiškos yra tokios ryškios, kokios buvo prie sovietų, o valdžios amoralumas įgijo sunkiai įsivaizduojamą mastą.
“Kai kas gali bandyti man priekaištauti: kodėl tu sakai, kad tau skauda dėl Lietuvos, jeigu iš jos išvažiavai? Į tai galiu atsakyti taip: man tikrai skauda, tačiau skauda būtent dėl to, dėl ko išvažiavau”, - teigia dainos autorė.
A.Simanonytė šiomis dienomis dažnai sulaukia klausimo, ar ji pati nėra susijusi su kokia nors partija, ar šia daina už ką nors neagituoja. Į tai ji atsako vienareikšmiškai: tikrai ne! Ir priduria, kad gyvenančiam užsienyje tokie klausimai skamba juokingai. Be to, daina “Valdžia” sukurta labai seniai ir įrašyta dar pirmajame jos albume “Atkeikimas”, kurio kūriniai Lietuvoje niekada neskambėjo. Dabar ši daina tik atnaujinta ir susuktas vaizdo klipas.
Audra Simanonytė gimė Kaune, Lietuvos partizano ir politinės kalinės šeimoje. Nuo 2001 m. gyvena JAV, pastaruosius 4 metus – Niujorke. Vilniaus universitete baigusi lietuvių kalbos ir literatūros studijas, šiuo metu dirba JAV lietuvių savaitraštyje “Amerikos lietuvis”, bendradarbiauja ir su Lietuvos žiniasklaida. Dar gyvendama Lietuvoje kūrė muziką bei žodžius savo dainoms. Amerikoje unikalaus tembro atlikėja dainavimo meno mokėsi Niujorko Juilliard muzikos akademijos kursuose, scenos išraišką studijavo mokykloje “Singers Forum”.