Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą prieštaringai vertinamoms Žaliojo tilto skulptūroms remontuoti.
Sąlygose nurodoma, kad konkursą laimėjusi bendrovė įsipareigos per dvejus metus atlikti kapitalinį skulptūrų remontą. Pasiūlymus dalyviai gali teikti iki rugpjūčio 20 dienos.
Atostogaujantį sostinės merą pavaduojantis vicemeras Jonas Pinskus sakė, kad yra paskelbtas supaprastintas atviras konkursas keturių skulptūrų remontui. Remontuoti esą nuspręsta dėl skulptūrų avarinės būklės, taip pat jos paskelbtos kultūros paveldo ir valstybės saugomais objektais ir savivaldybė privalo prižiūrėti juos.
J. Pinskus teigė negalintis atskleisti galimos šio remonto darbų kainos, kol vyksta atviras konkursas ir nėra žinomi pasiūlymai.
Paklaustas, ką mano apie šių sovietmetį menančių skulptūrų saugojimą, Vilniaus vicemeras teigė šiuo atveju pasitikintis kultūros paveldo specialistų nuomone.
Tuo tarpu parlamentaras konservatorius Kęstutis Masiulis siūlo skulptūras demontuoti, o ne investuoti į jų atnaujinimą. Parlamentaras Seime buvo įregistravęs pataisą, kuri draustų į paveldo sąrašą įtraukti objektus, ant kurių yra vaizduojami sovietiniai ar nacistiniai herbai, vėliavos, ženklai ir kita, tačiau jai nepritarta.
Vilniaus meras Artūras Zuokas dar pernai portalui delfi.lt yra sakęs, kad skulptūras numatoma kapitaliai restauruoti, tam žadėta numatyti apie 250 tūkstančių litų.
Dabartinio Žaliojo tilto projektą parengė tuometinis Leningrado projektavimo institutas „Projektstalkonstrukcija“, tiltą pastatė rusų kariuomenės inžinerinis dalinys. 1952 metais tiltas papuoštas keturiomis kareivio, darbininkų, valstiečių ir studentų skulptūromis.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.