Kuo taps Bankų sąjunga, kokį mažų ir vidutinių įmonių kreditavimo modelį pasirinkti – šiuos ir kitus visai Europai aktualius klausimus rugsėjo 13–14 dienomis neformaliame posėdyje Vilniuje aptars ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) taryba.
„Neformalus ECOFIN posėdis Vilniuje bus vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai akcentų. Mūsų tikslas – siekti, kad apsikeitimas konstruktyviomis nuomonėmis jau artimiausioje ateityje taptų konkrečiais sprendimais. Mes aptarsime, kaip užtikrinti tvarų Europos finansų stabilumą ir palengvinti mažų bei vidutinių įmonių prieigą prie kreditavimo šaltinių. Ieškosime bendrų atsakymų, kad visi kartu galėtume toliau eiti į priekį kurdami patikimą, augančią ir atvirą Europą“, – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius, pirmininkausiantis neformaliam ECOFIN tarybos posėdžiui.
Šiandien per darbo pietus ES finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai turės galimybę pirmą kartą ECOFIN lygiu aptarti Vieningo bankų pertvarkymo mechanizmo (SRM), vieno iš kertinių Bankų sąjungos elementų, temą. Šiuo klausimu pirmininkaujanti Lietuva siekia Tarybos sutarimo, kad galėtų pradėti derybas su Europos Parlamentu iki šių metų pabaigos.
Vėliau ECOFIN posėdžio dalyviai diskutuos būdus ir kelius, kaip užtikrinti mažų ir vidutinių įmonių prieigą prie kredito išteklių. Šiuo klausimu ES finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai aptars Europos Komisijos ir Europos investicijų banko (EIB) pasiūlymus dėl mažų ir vidutinių įmonių skatinimo inovatyviomis rizikos pasidalijimo priemonėmis.
Penktadienio sesijoje taip pat bus aptarta dabartinė Europos ekonomikos ir finansų padėtis, pagrindiniai struktūrinių reformų prioritetai, rugsėjo pradžioje vykusio G20 viršūnių susitikimo rezultatai ir pasirengimas G20 finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų posėdžiui bei TVF ir Pasaulio banko metiniam susitikimui.
„finmin.lt“, „ekspertai.eu“ inf.