Liepos 8-9 dienomis Vilniuje vyks Europos etninių religijų ir tradicijų konferencija „Motina žeme, sujunki mus”. Šio renginio tikslas – didinti ekologinį sąmoningumą, remiantis vietinėmis ryšio su žeme tradicijomis.
Europos etninių religijų kongresas kartu su Senovės baltų religine bendrija Romuva siekdami stiprinti Europos tautų solidarumą ir tarpreliginį dialogą Europos etninėms religijoms ir tradicijoms skirtas konferencijas įvairiose Europos valstybėse rengia kasmet nuo 1998 metų.
Į šių metų konferenciją atvyksta etninių religijų atstovai ir mokslininkai tyrinėjantys prigimtines religijas iš 20 šalių – daugiausia iš Europos, bet laukiama svečių ir iš JAV bei iš Indijos.
Liepos 8 d. etninių religijų atstovai tarpusavyje patirtimi dalinsis Vilniaus Verkių rūmuose vykstančioje uždaroje konferencijos sesijoje. Vakare, 18 val. prie Verkių aukuro konferencijos atidarymo proga įvyks dievų ir protėvių pagerbimo apeigos.
Liepos 9 d. 11 val. konferencija dirbs Lietuvos Seimo konstitucijos salėje. Siekdami sudominti plačią auditoriją konferencijos rengėjai ir dalyviai surengs spaudos konferenciją. Spaudos konferencija vyks Seimo spaudos konferencijų salėje nuo 10 val.
Europos etninių religijų kongresą, kuris anksčiau vadinosi Pasaulio etninių religijų kongresas (World Congres of Ethnic Religion – WCER) 1998 metais Vilniuje įkūrė Lietuvos Romuva, vadovaujama Jono Trinkūno. Romuviai pirmieji Europoje ėmėsi iniciatyvos telkti prigimtinių tikėjimų atstovus ir pradėjo rengti kasmetines konferencijas. Lietuvoje vyko penkios pirmosios etninėms religijoms skirtos tarptautinės konferencijos. Pirmojoje 1998 metais Vilniuje vykusioje konferencijoje dalyvavo 30 dalyvių iš 18 šalių. Po to iniciatyvos ėmėsi ir kitų šalių prigimtinių religijų organizacijos ir konferencijos buvo surengtos Latvijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Belgijoje, Danijoje bei kitose šalyse.
„Lietuviai krikščionybę priėmė paskutiniai Europoje. Būtent mes, lietuviai, geriausiai išlaikėme giliausius savo protėvių prigimtinės religijos šaltinius – tautosaką, liaudies dainas, mitus – tą nepertraukiamą tradiciją, kuri stiprina mus, įkvepia gyventi , kurti ir tęsti protėvių pradėtąjį kelią. Esame pasiruošę savo patirtimi pasidalinti su kitomis Europos tautomis. Konferencijos dalyviai svarstys ir priims deklaraciją, kurioje bus įvardinta etninių tradicijų ir jų nešamų vertybių – pagarbos žemei – darnos su gamta ir gyvybės išsaugojimo Žemėje svarba šiuolaikiniam žmogui. Prigimtinė pasaulėžiūra užtikrina visų Europos žmonių taikų ir darnų sambūvį, nepriklausomai nuo jų politinių ir religinių įsitikinimų, nuo socialinės padėties ar išsilavinimo“ – sako viena iš konferencijos rengėjų, Lietuvos Romuvos vaidilė Inija Trinkūnienė.
Kviečiame registruotis į konferenciją el. paštu: [email protected] iki liepos 5 dienos. Pasiteirauti tel. 867674057, [email protected]