Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, buvęs Lenkijos ministras pirmininkas, kurį paskutiniu metu lenkai nori atiduoti teismui dėl lenkų interesų išdavimo, staiga pakeitė plokštelę ir net šešiems Vokietijos laikraščiams išreiškė savo nuomonę, kad ES valstybių lyderiai turėtų pakeisti savo požiūrį į pabėgėlių krizę. „Kai kas sako, kad pabėgėlių antplūdis yra per didelis, jog galėtume jį sustabdyti. Bet jis yra per didelis, kad jo nestabdytume“, - teigė EVT pirmininkas.
Vokiečiai tai suprato kaip užuominą apie Angelos Merkel pasisakymą ir Vokietijos pabėgėlių politikos kritiką.
D. Tuskas tikisi, kad ES valstybės laikysis teisės aktų, įskaitant Dublino konvenciją, bet pasisakė prieš privalomą pabėgėlių, esančių Turkijoje, paskirstymą. D. Tuskas mano, kad pabėgėlių sulaikymo terminas turėtų būti ilgesnis, nei numatytasis 18 mėnesių, o kad būtų galima patikimiau juos registruoti ir patikrinti. EVT pirmininkas mano, kad geresnė sienų apsauga padės sulaikyti pabėgėlių srautą.
Tokie pirmininko pareiškimai sukėlė didžiulį Vokietijos politikų ir piliečių pasipiktinimą. Žaliųjų frakcijos atstovė EP Rebeka Harms (Rebecca Harms) aštriai sukritikavo D. Tusko poziciją ir pareikalavo pasiaiškinti. Vokiečių politikė teigė, kad EVT pirmininkas dėl pabėgėlių klausimo skaldo Europos Sąjungą ir pernelyg rūpinasi Lenkijos vidaus politikos interesais. Nes „pirmininkas turėtų visus vienyti, bet ne priešinti“, - teigė vokiečių politikė.
Jau kitą dieną dienraštis „Die Welt“ išreiškė savo nuomonę apie EVT pirmininką, paskelbęs straipsnį antrašte „EVT pirmininkas Tuskas diskvalifikavo pats save“. Dienraštis D. Tusko pasisakymus įvardijo kaip išpuolius prieš Angelą Merkel. „Galima turėti tokį požiūrį, daugelis vokiečių irgi taip mano. Bet Tusko uždavinys yra siekti sutarimo, o ne aštrinti ginčus“, - sako straipsnio autorius.
Jis taip pat pridura, kad EVT pirmininkas neturi teisės išduoti jokių ES direktyvų.
Vokiečių žurnalistas netgi rekomenduoja. Jis teigia, kad trūksta tokio, kuris pasakytų Varšuvai: „Jei Lenkiją užplūs ukrainiečiai, nes buvo eskaluojamas karas, ES taip pat ateis į pagalbą. Pagal Dublino susitarimus Lenkija privalo tinkamai priimti visus pabėgėlius savo teritorijoje. Gali būti, kad Berlynas vėl padarys išimtį, kaip ir Vengrijos atveju. Ir tada bus teisingai paskirstyti šimtai tūkstančių žmonių.“
Šaltinis: dw.com/pl/, dw.com/pl/die
Naujausi
Naujausi komentarai
jooo
IP 78.57.153.52 | 18:52:33
idomu ,kur desis visa sita sudmaliu sobla po to kai Trampas su Vladimiru Vladimirovicium pasieks susitarima del Ukrainos likuciu likimo.Begt nelabai bus kur...
Gojus
IP 138.199.35.205 | 18:39:25
1. o tuo metu -> Tikim. Visas troleibusas vieningai sutaria - Ukrainos tarnybos juk nemeluos. ...
>3
IP 95.24.31.211 | 18:01:38
Koks geras pusmetis, kai staiga tapo protingu. Paklausytumėt jo pasisakymų per tuos devynis metus nuo Maidano perversmo ... Na, supratęs tendenciją, bent jau sugebėjo pasikeisti. Tai irgi nėra taip paprasta....
Gluodenas
IP 178.250.38.118 | 17:25:49
Kursko sritis atitex Šiaurės Korėjai. Juk vien tik jos kariai ten kovoja, bet negalvokite, jog už dyką, pas juos irgi rinkos ekonomika ! Rusai kariauti sugeba tik Nezaležnos teritorijoje, o čia tik ryžius korėjiečiams verda;
Kursko sritį jie turės užmiršti - bijos konflikto su valstybe, turinčia ...