Vokietijoje gali būti pradėtas tyrimas, ar įmonės, priversdamos vartotojus apmokėti didesnes sąskaitas ir taip iš dalies padengti sąnaudas, šaliai pereinant prie atsinaujinančios energijos, nepažeidė Europos Sąjungos (ES) konkurencingumo nuostatų, praneša „EUbusiness“.
Po 2011 m. Japonijos Fukušimos elektrinėje įvykusios nelaimės Vokietijos kanclerė Angela Merkel nusprendė visiškai atsisakyti atominių jėgainių iki 2022 metų. Po tokio sprendimo šalis pereina prie vėjo jėgainių, saulės baterijų ir biokuro; iki 2030 metų Vokietija planuoja pusę naudojamos energijos tiekti iš atsinaujinančių šaltinių.
Vis dėlto toks sprendimas yra brangus, todėl gerokai šoktelėjo energijos kainos. ES konkurencijos komisaras Choakinas Almunija (Joaquin Almunia) susirūpino dėl priverstų didesnius mokesčius mokėti vartotojų.
Trečiadienį Europos Komisija ketina pradėti tyrimą ir dėl valstybės subsidijų įmonėms. ES energijos komisaras Giunteris Otingeris (Guenther Oettinger) kritikavo Vokietijos politiką, kad padedama tik vietos įmonėms, kurios konkuruoja su tarptautiniais energijos tiekėjais geresnėmis sąlygomis.
Eltos inf.