Liepos 20 d. Vyriausybė pasitarime pritarė priemonių planui emigracijai mažinti ir grįžtamajai migracijai didinti.
„Emigracija išlieka problema, nors auga ekonomika, gerėja situacija darbo rinkoje, po truputį didėja atlyginimai. Vyriausybė, suprasdama, kokie reikšmingi yra su emigracija susiję klausimai, buvo sukvietusi visas atsakingas institucijas, kurioms pavedė pateikti konkrečias priemones, kaip galima mažinti emigraciją ir didinti grįžtančiųjų į Lietuvą skaičių. Vyriausybės kanceliarija, apibendrinusi iš skirtingų ministerijų gautus pasiūlymus, parengė vieną bendrą planą, numatantį konkrečias priemones, jų vykdytojus ir aiškius įvykdymo terminus“, – sako premjeras Algirdas Butkevičius.
Šalinant gilumines emigraciją skatinančias socialines, ekonomines ir kitas priežastis, numatytos emigracijos mažinimo ir grįžtamosios migracijos didinimo priemonės, siekiant užtikrinti kokybišką darbą – tai yra darbą pagal kvalifikaciją, galimybę ją tobulinti ir plėsti, skatinant verslumą, didinant finansinių išteklių prieinamumą, mažinant administracinę ir mokestinę naštą verslui, pritraukiant aukštos kvalifikacijos darbo jėgą ir gerinant samdomo darbo sąlygas.
Taip pat bus siekiama užtikrinti pajamas, garantuojančias pakankamą pragyvenimo lygį asmeniui ir jo šeimai, o didinant minimalųjį darbo užmokestį, bus siekiama, kad jis būtų mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. Bus tobulinamas ir darbo apmokėjimo reglamentavimas, didinamas viešųjų paslaugų prieinamumas.
Priemonėmis numatyta didinti socialinių ir kitų (sveikatos, švietimo, kultūros, viešojo saugumo, finansų) paslaugų prieinamumą ir kokybę, taip pat integracijos į visuomenę (bendruomenę) galimybes asmeniui ir jo šeimos nariams, paprastesnes, greitas, sklandžias imigracijos procedūras.
Numatytos priemonės kryptingai ir kompleksinei informacijos apie Lietuvą (gyvenimo ir darbo sąlygas) sklaidai, taikant vieno langelio principą.
Siekiant gerinti Vyriausybės ir nevyriausybinių organizacijų sąveiką, numatyta įsteigti Ministro Pirmininko vadovaujamą Lietuvos galimybių pristatymo užsienyje koordinavimo tarybą, kurią sudarytų valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų, išeivijos atstovai.
Atsakingiems vykdytojams – ministerijoms pagal kompetenciją, Lietuvos darbo biržai ir kitoms institucijoms – pavesta kiekvienam ketvirčiui pasibaigus per 15 darbo dienų informuoti Vyriausybės kanceliariją apie priemonių emigracijai mažinti ir grįžtamajai migracijai didinti įgyvendinimo eigą.
Šaltinis: lrv.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]