WikiLeaks pasiruošęs sumokėti 100 tūkst. eurų už informaciją apie Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutartį.
Skelbimas apie tai, kad portalas pradeda lėšų rinkimą, jog galėtų sumokėti informatoriui, buvo patalpintas internetiniame puslapyje rugpjūčio 5 d.
WikiLeaks šią sutartį vadina „pačia geidžiamiausia Europos paslaptimi“ ir tvirtina, kad TTIP ir Paslaugų prekybos sutarties (Trade in Services Agreement, TiSA) pasirašymas palies 53 valstybes, kuriose gyvena 1,6 milijardo žmonių ir turės įtakos 2/3 pasaulio ekonomikos.
Šiuo metu jau pavyko surinkti 27820 dolerių, kuriuos paaukojo 489 žmonės. Vokiečių leidinys „Die Zeit“ informuoja, kad pinigus WikiLeaks paaukojo buvęs Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis), žurnalistas Glenas Grinvaldas (Glenn Greenwald) ir britų dizainerė Vivjen Vestvud (Vivienne Westwood). J. Varufakis savo Twitter paskyroje kreipėsi į skaitytojus, kviesdamas prisidėti prie lėšų rinkimo.
JAV ir ES iki šių metų pabaigos planuoja baigti derybas dėl TTIP sutarties. Manoma, kad TTIP taps didžiausia pasaulio istorijoje prekybos sutartimi, kuri apjungs 60% globalios pasaulio ekonomikos.
TTIP priešininkai vadina šia sutartį „ekonominiu NATO“ ir mano, kad ji atstovaus tik transnacionalinių korporacijų interesus, kurios kovoja, kad joms būtų supaprastinta kontrolė ir reguliavimo priemonės Senajame žemyne. Tiek Europoje, tiek Jungtinėse Valstijose nuolat vyksta protesto akcijos prieš šią sutartį.
Šaltinis: wikileaks.org, ria.ru
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:383c:bbea:265d:7bd4 | 11:56:22
Nr.6-am: situacija pasikeitė, o tu dainuoji pasenusias dainas....
Imperijos nebėra,Vladimirai
IP 84.124.238.181 | 11:23:59
Buvęs JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas apibūdino Kremliaus diktatoriaus bandymus atgauti buvusių sovietų teritorijų kontrolę.
Duodamas interviu Estijos žurnalistui britų politikas kalbėjo kalbėjo apie rusijos diktatorių, norintį atgaivinti žlugusią imperiją. Johnsonas taip pat pažymėj...
arthur
IP 88.222.107.223 | 10:23:16
Kur nėra konstitucinių teismų, tai ten, kad į valdžią pastatyti ką reikia atplaukia lėktuvnešiai ir prieš tai valdžiusius subombina. Antras variantas maidainai ir visokios "revoliucijos". "Demokratijų" gamybos vakarietiškos technologijos irgi nestovi vietoje,"tobulėja"...