Statistikos departamentas: žemiau skurdo rizikos ribos Lietuvoje gyvena per pusę milijono, iš absoliutaus skurdo išsivadavo apie 100 tūkst. žmonių.
Šiuo rezultatu pasidžiaugė ir valstybės lyderis Gitanas Nausėda, siekiantis sukurti Gerovės valstybę.
„Statistikos departamento paskelbti 2019 m. skurdo rodikliai rodo, kad judame gera kryptimi. Tai džiugina. Bet kartu turime būti realistais – skurdo rizikos lygis vis dar išlieka labai aukštas. Jis yra reikšmingai didesnis nei Europos Sąjungos vidurkis.
Ką reiškia 20,6 proc. šalies gyventojų, gyvenančių žemiau skurdo ribos? Tai yra 576 tūkst. žmonių – gerokai per daug, kad galėtume nusiraminti. Vilniaus dydžio gyventojų skaičius finansiškai nesuveda galo su galu!
Tokių atvejų, kai dirbantis žmogus negali išbristi iš skurdo spąstų, mūsų šalyje apskritai neturėtų likti. Tačiau būtent šioje srityje kol kas matome mažiausiai pažangos – dirbančiųjų skurdo rizika sumažėjo vos 0,2 proc. O ir pajamų nelygybė išlieka pernelyg aukšta – mažiausiai ir daugiausiai uždirbančių asmenų pajamos skiriasi net 6,4 karto.
Didžiausias skurdo rizikos lygis ir vėl senatvės pensininkų tarpe – net 35,1 proc. Teigiamai nuteikia, kad šis rodiklis pagerėjo, lyginant su 2018 m. Tai rodo, kad pensijų indeksavimas veikia ir jis negali būti stabdomas – pensijos ir toliau turi didėti sparčiau už atlyginimus.
Vakar Europos Vadovų Taryboje sutartos investicijos Lietuvai leidžia kitaip vertinti nacionalinio valstybės biudžeto potencialą. Pasitikdami Seimo rinkimus, privalome kreipti dėmesį ne tik į tai, ką siūlo partijos dalinimo ir perdalinimo srityje, bet ir į jų siūlomas ekonomikos bei inovacijų vizijas. Kitaip nuolat trypčiosime vietoje arba suksimės ratu“, - visuomeniniuose tinkluose informavo G. Nausėda.
Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]