Remiantis Graikijos žiniasklaidos informacija, šalyje šiuo metu esančių migrantų, kurie negali toliau tęsti taip vadinamo „Balkanų kelio“ skaičius artimiausiu metu sieks nuo 70 iki 100 tūkst. žmonių.
Vasario 29 d. leidinys Ethnos rašė, kad situacija Pirėnų ir Atėnų miesto apylinkėse primena ypatingosios padėties režimą. Graikų laikraščio Eleftheros Typos teigia, jog daugelis kariškių turėjo grįžti iš atostogų, kad galėtų padėti spręsti pabėgėlių keliamas problemas.
Naujienų agentūra DPA, remdamasi uosto administracija informavo, kad vasario 29-osios rytą į Pirėjo miestą Egėjo jūra iš Turkijos atplaukė apie 1800 pabėgėlių. Liudininkų teigimu, Atėnų miesto centre, Viktorijos aikštėje po atviru dangumi nakvojo šimtai migrantų. Žiniasklaida informavo, kad Pirėjo ir Atėnų miestuose pabėgėlių laikino apgyvendino patalpos yra perpildytos.
Vasario 27 ir 28 d. Graikijos šiaurės Janicos mieste nežinomi asmenys padegė dvejas kareivines, kur buvo planuota apgyvendinti 4 tūkst. pabėgėlių. Žiniasklaida pastebi, kad piktavaliai, greičiausiai, veikė iš ksenofobinių paskatų.
2015 m. lapkričio mėnesį Buvusi Jugoslavijos Respublika Makedonija (BJRM), kartais vadinamai tiesiog „Makedonija“ (su tuo nesutinka Graikija ir kitos šalys), į kurią iš Graikijos atvyksta migrantai „Balkanų maršrutu” keliaujantys į Vakarų Europą, leido atvykti į šalį tik Afganistano, Irako ir Sirijos pileičiams. Nuo 2016 m. vasario 21 d. šios valstybės pasieniečiai nebesileidžia afganistaniečių ir sustiprino atvykstančių sirų ir irakiečių dokumentų patikrą. Remiantis graikų policijos informacija, vasario 28 d. į Makedonijos teritoriją buvo įleista 305 žmonės. Graikija reikalauja atnaujinti pabėgėlių tranzitą.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]