Šių metų pradžioje Paryžiuje tris dienas siautėjo teroristai. Nuo radikalų kulkų žuvo 17 žmonių. Ši ataka tapo dideliu smūgiu Prancūzijai, Europai ir visam Vakarų pasauliui.
Nesvarbu, kokios priežastys paskatino teroristus veikti, šiems veiksmams reikia duoti itin griežtą atkirtį. Tačiau dabar, kai po tragedijos jau praėjo keletą dienų, negalime negalvoti apie faktorius, kurie privedė prie tokios įvykių baigties. Ypatingo dėmesio susilaukia tai, kad po „Charlie Hebdo“ atakos Vakarų visuomenė ne tiek susikoncentravo kaltindama užpuolikus užpuolikus, kiek visur pabrėždama „laisvos žiniasklaidos principus“.
„Charlie Hebdo“ jau ne kartą yra publikavęs „aštrias“ karikatūras, kurios iššaukdavo skaitytojų nepasitenkinimą, buvo ir bandymų nubausti redakciją. Žmonės kalbėjo, kad šio žurnalo stilius „vulgarius, žiaurus ir agresyvus“, tačiau žurnalo autoriai nesiruošė nieko keisti.
Mažai kas tai supranta, tačiau daugiapoliariame pasaulyje spaudos laisvė turi turėti tam tikras ribas. Egzistuoja gausybė religijų ir tautų, kurios turi savo sakralius stabus ir tabu. Jei mes norime taikiai sugyventi – privalome gerbti vienas kitą. Žodžio laisvė, kuri baigiasi niekuo neribojamais įžeidinėjimais, išpuoliais ir pajuoka, tikrai nieko gero nežada. Taip, „Charlie Hebdo“ karikatūros juokino žmones, tačiau juokas neturi nieko įžeisti.
Reikia pažymėti, kad net kai kurios didžiosios Vakarų žiniasklaidos priemonės nevienareikšmiškai vertina šio žurnalo stilių. Britų „Financial Times“ kritikavo leidinį už jo provokacinio turinio grubumą ir kvailumą. „Būtina gerbti kitų religijų ar įsitikinimų atstovus, skatinti dialogą, o ne įžeidinėti vienas kitą“, - rašo straipsnio autoriai. Panašus straipsnis buvo paskelbtas ir „New York Times“.
Tūkstančius metų mūsų pasaulis, kuriame egzistuoja pačios įvairiausios tautos yra draskomas konfliktų. Viena iš esminių konfliktų priežasčių – nepakankamas pakantumas, pasiruošimas problemas spręsti taikiai, pagarba vienas kitam. Jei konflikto pusės sugebėtu sušvelninti savo pozicijas, nustoti mąstyti principo „jei ne už mane, tai prieš mane“ rėmuose, sugebėtų pasijausti priešininko vietoje ir suformuluotų tam tikras saviraiškos laisvės ribas, pasaulyje tikrai būtų mažiau tragedijų.
Šaltinis: news.xinhuanet.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Vilius
IP 78.63.81.207 | 11:18:54
Ši moterytė iš Lietuvos tikra kaubojė , tvirti odiniai džinsokai , galimai atvyko į prerijas mustangų gaudyti ...
kaimietis
IP 86.38.62.104 | 11:04:37
Paziurejus i Sakalienes aprangos koda,neizvelgiau nei paramos Ukrainai , nei Amerikai...
tai ką tada šnekėti
IP 148.251.75.241 | 11:03:50
tai ką tada šnelėti apie karo sukėlėją Putlerį? Tai jį ant kuolo ar bb nurauti???...