Daugiau nei 300 ekonomistų iš 30 pasaulio valstybių kvietė pasaulio lyderius naikinti lengvatinio apmokestinimo bendroves (LAB), liaudyje vadinamais „ofšorais“, nes, jų manymu, lengvatinio apmokestinimo zonos „netarnauja ekonominiams tikslams“ ir neturi jokios teigiamos įtakos „pasaulinei gerovei“. Ši informacija žiniasklaidai išplatinta gegužės 9 d. kovos su korupcija konferencijos išvakarėse. Ši konferencija įvyks Londone, joje dalyvaus keturiasdešimties šalių politikai, taip pat Pasaulio Banko ir TVF atstovai.
„Nugalėti LAB bus nelengva todėl, kad bus tiesiogiai paliesti interesai tų, kurios tenkina dabartinė situacija“, – teigia kreipimosi autoriai. Jų manymu, „nėra jokio ekonominio pagrindimo“, kad ir toliau egzistuotų LAB. Tarp kreipimosi autorių – 2015 m. Nobelio premijos laureatas Angusas Ditonas (Angus Deaton), TVF vyriausiasis ekonomistas Olivjė Blanšaras (Olivier Blanchard) ir kiti.
Ypatingas pasaulio dėmėsys LAB skiriamas po Panamos dokumentų (Panama Papers) paviešinimo. Slaptuose dokumentuose figūruoja ir Jungtinės Karalystės premjeras Deividas Kameronas (David Cameron), nes jo tėvui priklausė LAB. Pats politikas pareiškė, kad jo tėvas mokėti mokesčių nevengė, o įmonę naudojo „investiciniams tikslams“.
Šaltinis: dw.com
Primename, kad Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis užtikrintai teigė, kad Lietuva bendrauja tik su skaidrioms ir labai skaidriomis LAB struktūromis. Apie tai plačiau skaitykite ČIA.
Savo požiūrį už visus lietuvius į ofšorus Ukrainoje yra išsakęs ir konservatorius Andrius Kubilius. Apie tai plačiau ČIA.