2023 m. balandžio 1 d.
 

 

„Delfi.lt“ meluoja 1 milijonui 250 tūkstančių Lietuvos gyventojų

82
Paskelbta: 2016-08-20 10:21 Autorius: Audrius Nakas
Nepriklausomo melo ir dezinformacijos portalo „delfi.lt“ redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Nuotr. facebook.com
Nepriklausomo melo ir dezinformacijos portalo „delfi.lt“ redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Nuotr. facebook.com

Ekspertai.eu tinklalapyje paskelbtame straipsnyje „Dėl eilinės „delfi.lt“ dezinformacijos kreipkitės į redaktorę, kuri žmones skirsto pagal krūtų dydį ir kitas fizines savybes“ teigiama, kad nepriklausomas portalas delfi.lt 2016 m. rugpjūčio 18 d. bauginančiame Lietuvos linkevičius ir juknevičienes straipsnyje „Bauginanti tendencija: Th. May nuolaidžiauja V. Putinui“ rašo: „Ir kaip dėl Malaizijos oro linijų MH17, kuris prieš dvejus metus buvo numuštas virš Rytų Ukrainos? Kaip išsiaiškino Nyderlandų tyrėjai, prorusiškai nusiteikę separatistai (ar Rusijos kariai) keleivinį lėktuvą numušė per klaidą. Tam buvo panaudota į Ukrainą iš Rusijos slapta atgabenta „Buk“ raketinė sistema“.

Ekspertai.eu redakcija teigia, jog atsivertę 2015 m. spalį Nyderlandų paskelbtą 279 puslapių tyrimą galime įsitikinti, kad Nyderlandų tyrėjų atliktame tyrime tokių žodžių NĖRA.

Paprašytas pakomentuoti delfi.lt publikaciją, skaičiau tą tyrimą kelis kartus, peržiūrėjau Nyderlandų vyriausybės parengtą vaizdo įrašą, kuris sutrumpintai pateikia visą tyrimo esmę, tačiau teiginių, kad iš Rusijos slapta atgabenta raketine sistema lėktuvą numušė separatistai ar Rusijos kariai, niekur neradau.

Aš suprantu, kad Rusijos kaltės nepatvirtinimas kelia emocijas, kad tie, kurie sako, jog tyrėjai kaltinimų Rusijai nepateikė, Lietuvoje tuojau tampa Kremliaus agentais.

Man visada rūpėjo teisingumo, teisės klausimai, o pirmiausia man rūpi, kodėl teisingumo nėra Lietuvoje ir kodėl čia tiek daug nenubaustų niekšų užima aukštas pareigas, tarpsta iš valstybės pinigų, nekliudomi vagia iš mūsų visų surinkto biudžeto bei ES fondų.

Todėl ir keliu klausimą – kodėl Lietuvoje pasitikima nuolat meluojančia žiniasklaida? Nacionalinis transliuotojas LRT labai dažnai perpublikuoja delfi.lt informaciją, o šis portalas reklamuoja LRT. Galbūt tai barteriniai mainai. Bet kaip gali valstybinis transliuotojas skleisti melą? Ir apskritai, kokia priemonė gali būti vadinama žiniasklaida, jei nuolat publikuoja savo pažiūras ir nuomones, iškraipo faktus, perša žmonėms nebūtus dalykus? Juk visi žinome, kad delfi.lt – pagrindinis naujienų portalas šalyje (taip sako jo redakcija), kurį skaito 1,25 mln. Lietuvos gyventojų. Taip pat portalas teigia, kad delfi.lt tarnauja skaitytojų interesams, yra nešališkas informacijos skleidėjas. Ir kad delfi.lt komanda savo darbe vadovaujasi įmonės viešai skelbiamu Etikos kodeksu. Delfi.lt yra pirmasis interneto žiniasklaidos kanalas, paskelbęs tokį kodeksą bei juo reglamentuojantis savo žurnalistinę ir įmonės veiklą. Bet juk ir tai yra melas.

Kalbėdamas apie minimą delfi.lt publikaciją „Bauginanti tendencija: Th. May nuolaidžiauja V. Putinui“, aš nekeliu klausimo, ar tikrai Rusija numušė keleivinį lėktuvą. Aš klausiu, kodėl pagrindinis naujienų portalas ir valstybinio transliuotojo LRT satelitas skelbia, kad Nyderlandų tyrėjai nurodė tragedijos kaltininką ir aplinkybes, kuriomis buvo atgabenta raketinė sistema iš Rusijos.

Jei šis portalas iškraipo milžiniško tarptautinės komandos tyrimo išvadas ir klaidina šalies gyventojus, savo nuomonę pristatydamas kaip faktą, tai kokius tuomet melus mes skaitome kiekvieną dieną apie Lietuvos gyvenimą?

Kodėl šis portalas niekada nepateko į STT ataskaitas, kodėl nekalbama apie propagandinį jo pobūdį, galiausiai – kodėl niekas nepareikalauja atsakomybės už melavimą ir dezinformaciją, man nesunku suprasti.

Tačiau matydamas, kaip Lietuvos teisingumas aktyviai baudžia pensininkus už surinktus per mažo skersmens grybus, bet net nesistengia pažvelgti politinės korupcijos pusėn, pasikartosiu – melas yra šios valstybės gyvavimo pagrindas.

Šaltinis: lrs.lt

Keli susiję:

M. Garbačiauskaitė-Budrienė: na ir pati dama, neslėpkim, baisoka

Konservatoriai ir jų žiniasklaida toliau skelbia politinę reklamą pažeisdami įstatymus

Nepriklausomas portalas pranešė apie užfiksuotą šmėklą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
82. gukj
(2016-09-30 14:41:41)
(88.119.154.108) Parašė:

na ką kremliaus advokatai patrolino jus nakas su savo padėjėjais....81. Dzūkija>80. siaip
(2016-08-25 15:47:09)
(78.62.212.240) Parašė:

...bukus turi...o kad ištraukė,tai tik įrodymas - bukumui ribų nėra...80. siaip
(2016-08-25 15:43:53)
(83.36.52.226) Parašė:

o va ukropai myke, kad buku vapce neturi. o tik pyst ir per savo parada is garazu istrauke.79. atosas
(2016-08-22 21:25:21)
(88.119.194.128) Parašė:

uzkalnis gerai yra pasakes, kad ekspertai kremliui tarnauja78. Kadyras
(2016-08-22 20:28:18)
(80.6.121.178) Parašė:

Kazkodel nepaviesino Mh17 juodu deziu turinio . Juk zadejo po metu. Praejo jau 2.... Uztilo ir uztilo. Jei buvo dar kazkokiu abejoniu kas numuse ta laineri tai jos tikrai istirpo....77. va tai tau
(2016-08-22 11:55:43)
(88.119.140.135) Parašė:

ziuriu cia labai jau dideli ekspertai susirinko76. Arwitto
(2016-08-21 17:05:42)
(98.215.185.135) Parašė:

Kas yra aisku,absoliuciai aisku,-kad lektuvo nenumuse Rusijos kariai,ar taip vadinami,separatistai!Na,o Kijevo chunta su visa bjaurastimi zydais,bus vedama prie esafoto...vorele,is leto ir be jokios muzikos!75. Nusivyliau
(2016-08-21 15:42:06)
(213.130.222.52) Parašė:

Śis portalas galutinai nuvylė, per euronews buvo pasakyta kas numušė lėktuva, tiek vakarai tiek rusai norėtu, kad būtu priešingai tuomet Ukraina laikykis...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras