Motyvuodama „migrantų krize“ ir karinėmis pratybomis „Zapad“, Lenkija įvedė nepaprastosios padėties režimą 183 pasienyje su Baltarusija esančiose gyvenvietėse – bet ar tai iš tikrųjų buvo būtina, ir ar Lenkijai kelia pavojų – kaip teigia oficiali propaganda – Baltarusija ir Rusija?
Politikoje niekas nevyksta savaime ir kiekviena akcija susilaukia reakcijos.
2020 m. rugpjūčio mėnesį Baltarusijoje buvo nesėkmingai bandyta įvykdyti valstybės perversmą ir nuversti Aleksandrą Lukašenką.
Kitais žodžiais tariant, išorinės jėgos norėjo įvykdyti Minske kažką panašaus į Kijevo maidaną arba eilinę spalvotąją revoliuciją – Lenkija palaikė šiuos veiksmus, akivaizdžiai kišdamasi į kaimyninės šalies vidaus politiką.
„Migrantų krizę“ galima laikyti Baltarusijos kerštu, bet tai tėra eilinis tarpvalstybinio konflikto etapas – konflikto, kurio priežastis yra Varšuvos politika Baltarusijos atžvilgiu.
Gar verta nustoti remti Baltarusijos opoziciją ir akiplėšiškai piršti šiai valstybei liberaliosios demokratijos modelį?
Šaltinis: myslpolska.info
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 185.6.233.5 | 23:32:19
Nesupranta darbo exministeris, kad Ukrainoje vagystė, tai darbas....
Pasvarstymas
IP 78.159.101.116 | 23:21:31
Iš kur atsirado kvailas klausimas apie avis ? Aš taip spėju, kad kai kas benrdauja su menko intelekto veikėjais megstančiais keiktis ir klijuoti eitketes. Dažniausiai tuo pasižymi konservatoriai, bet ir tarp jų oponentų kuriuos jie vadina vatnikais ir kitokiais epitetais tokių netrūksta. Jei kultūri...
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c297:d922:2ccf:c4b2:f1bd:62ac | 20:57:00
Teisingas atsakymas: C.Pritariu. TBT sprendimą reikia kuo skubiau įvykdyti, tačiau Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu neturi būti liečiamas. (Pakol yra Izraelio premjeras). "Karalius Saliamonas". ...