2023 m. kovo 25 d.
 

 

Apgaulės būdu rinkti aukas amoralu ne tik krizės metu (viešas kreipimasis)

51
Paskelbta: 2020-04-21 11:10 Autorius: ekspertai.eu
Neegzistuojančio fondo vadovė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. facebook.com


Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas viešai kreipėsi į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybos ir valdybos nariais viešoje erdvėje pristatomus asmenis, kviesdami nutraukti šią neteisėtą veiklą.

„Pranešame apie tai ir Respublikos Prezidentui, Ministrui Pirmininkui bei LR Seimui, VRM, apie šią neteisėtą veiklą skelbiančiai LRT, kviesdami LRT neatidėliotinai pagarsinti šį kreipimąsi ir kuo skubiau pabaigti šią Lietuvos žmonių apgaulę“, - rašoma viešame laiške.KREIPIMASIS į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo vardu veikiančius asmenis

2020 m. balandžio 21 d. Vilnius

Viešai skelbiama ir plačiai reklamuojama finansų ministro Viliaus Šapokos tariamai įkurto COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikla. Nurodoma, kad šio fondo tarybai vadovauja eks-prezidentė Dalia Grybauskaitė, o lėšas skirsto fondo valdyba. Tačiau toks fondas LR Juridinių asmenų registre nėra įregistruotas. Finansų ministras V. Šapoka taip pat patvirtino, kad toks fondas nėra įsteigtas.

Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia vykdyti veiklą neegzistuojančio juridinio asmens vardu, numato dėl to ir baudžiamąjį persekiojimą.

Kreipiamės į neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybos ir valdybos nariais pristatomus asmenis - eks-prezidentę Dalią Grybauskaitę, patvirtinusią, kad ji vadovauja šio neegzistuojančio fondo tarybai, fondo tarybos nariais skelbiamus Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų generalinį direktorių Feliksą Jankevičių, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinį direktorių Renaldą Jurkevičių, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininką Rimvydą Baltaduonį, fondo valdybos pirmininku pristatomą finansų ministrą Vilių Šapoką, jo pavaduotoju pristatomą sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, fondo valdybos nariais pristatomus socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, Inovatyvios medicinos centro Farmacijos skyriaus vedėją Vladą Algirdą Bumelį, MO muziejaus įkūrėją Viktorą Butkų, UAB „Termo Fisher Scientific Baltics“ generalinį direktorių Algimantą Markauską, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantį partnerį Rolandą Valiūną, Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro vadovą Paulių Skruibį.

Prašome jus visus nedelsiant nutraukti šią neteisėtą veiklą, kuri atitinka ne vieno LR Baudžiamojo kodekso straipsnio nustatytų nusikalstamų veikų požymius, ir viešai atsiprašyti Lietuvos Respublikos piliečių bei paaiškinti, kas jus įtraukė į šio neegzistuojančio fondo veiklą.

Neegzistuojančio fondo vardu gautas lėšas raginame nedelsiant grąžinti šias lėšas paaukojusiems asmenims ir savo lėšomis apmokėti pirktų prekių tiekėjams. Tikime, kad lėšas, paaukotas neegzistuojančiam fondui, jūs išleidote kilniais tikslais, tačiau įstatymas yra privalomas visiems.

Apgaulės būdu rinkti aukas amoralu ne tik krizės metu. Tai – ir sukčiavimas, morališkai net žemesnis už lėšų išvyliojimą apgaulės būdais iš pagyvenusiųjų asmenų, nes tai padaryta jūsų - visuomenėje plačiai žinomų asmenų – vardu.

Pagarbiai,
​Zigmas Vaišvila, Audrius Nakas

Keli susiję:

Ikiteisminio tyrimo dėl prezidentės D. Grybauskaitės vadovaujamo neegzistuojančio fondo FNTT dar nepradėjo

Jei valdžia šlapinasi ant įstatymų – pakiškime jai unitazą (kreipimasis į Lietuvos piliečius)

Dėl neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veiklos

LRT lyderės prašoma nutraukti prezidentės D. Grybauskaitės vadovaujamo neegzistuojančio fondo reklamą

FNTT veiklos grimasos ir tikslai COVID-19 grėsmės suvaldymo metu

Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė toliau rodo pavyzdį visiems, kaip reikia kautis su koronavirusu

Siūloma prezidentei Daliai Grybauskaitei imtis atsakomybės vadovauti laikinajai Vyriausybei

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
51. Žemė
(2020-04-28 11:23:26)
(86.38.160.167) Parašė:

Kreipiausi raštu į vasiliauską dėl finansinių nusikalstamų veikų KU centrinė taupomoji kasa.Net neatsakė.I kitą raštą su įrodančiais dokumentais gavau raštą, kurį pasirašė Šapoka,bet ,matyt, parašė tą raštą kažkas,o Šapoka pasirašė neskaitęs,nes matėsi kokia tai nesąmonė parodžiau tą "špergalką" kitos ,KU atstovui,tai sakė-ten jauniems tingu domėtis tokiom smulkmenomis.O KU po metų paskelbė bankrotą, o ten veikusi aferistė pabėgo iš KU prieš bankrotą ir dirba bankrotų administratore- Zasienė.O Unija naudojo žmonių pinigus savo reikmėms, o pirmininkė buvo Aušrelė Metlivienė-ar tikrą žiople ar tik tokia apsimetė.Taip kad LB tai tikrai velnių gūžta su apsauga dalytės.O kur Prazidentas,už kurį aš balsavus? gu50. Grybauskaitės chebra - Lietuvos "gelbėtojai"
(2020-04-26 20:04:04)
(188.123.231.107) Parašė:

Tik primenu: Laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis per 8 darbo dienas sau ir savo komandai generavo 5 mln. eurų. O nelaikinasis "Snoro" banko bankroto administratorius, prezidentės D.Grybauskaitės statytinio, Lietuvos banko valdybos pirmininko V.Vasiliausko atsikviesto iš užsienio S.Friklio sėbras Neilas Cooperis ir jo 3–jų metų darbas Lietuvoje, administruojant Snorą, galutinai mums kainavo 90,940 milijonų eurų (313,998 mln.litų), o iš tų pinigų sau į kišenę, savo įmonei „Zolfo Cooper“ ir užsienio konsultantams N.Cooperis sugebėjo išmokėti net 59,852 milijonus eurų (206,658 mln. litų). Paties N.Kuperio darbo dienos įkainis buvo 935,5 euro kasdien. Vos ne keturios vidutinės mūsų pensininkų pensijos.49. V. Ladas
(2020-04-25 21:33:19)
(188.69.213.213) Parašė:

Kaip nuo žąsų vanduo. Kreipkis, Zigmai, kur nori, iš visur-oficialių asmenų, institucijų, informacijos priemonių tyla...48. ziuzius
(2020-04-25 15:45:52)
(86.20.71.35) Parašė:

Viena karta reikia baigti ta betvarke Lietuvoje.besite-siancia 30metu.Nera tos demokratijos.Kur visos tarnybos su gen.prokuratura?Jau perzengtos visos ribos,kokios gali buti.Todel uz tai reikia ir atsakyti.47. Korumpuoti aferiūgos? Ar paprasčiausi vagys?
(2020-04-24 00:57:42)
(188.123.231.107) Parašė:

Iš kur Grybauskaitė ir Tapinas iš kur, mokėdami iš žmonių suaukotų jiems į fondus pinigų, perka medicinines saugos priemones, ar tik ne iš Saugu LT, UAB? Iš Austėjos įmonės? Pagoglinkit šią įmonę ir suprasite , kad tai buvusi kariuomenės auksinių šaukštų UAB NOTA BENE! Ir tas pats adresas - Vilkpėdės g. 22, ir tas pats vadovas - Andrius Jazgevičius (!).46. Zose,
(2020-04-23 10:39:26)
(82.145.222.4) Parašė:

Šis fondas iš anksto sugalvotas prisidengus pandemija, o iš tikrųjų tai per rinkimus būsima serykla koncervatoriams45. Ooo
(2020-04-23 08:49:47)
(84.15.183.84) Parašė:

Nėrą ko aukot tokiems apsimetėlem visokiems Tapinam kurie labai reklamuojasi idijotai44. Bum
(2020-04-22 17:31:30)
(84.15.189.152) Parašė:

Nekenčiu grybu ir dar vagia iš ubagusParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras