Daugelis mano, kad iPhone vartotojai dabar, kai Steve'o Jobso jau nėra, nusivylė kompanijos Apple „magija“ ir masiškai bėga pirkti kokių nors Samsung išmaniųjų telefonų, turinčių Android operacinę sistemą. Sprendžiant iš pateiktos statistikos, toks požiūris yra niekuo nepagrįstas.
Jei tikėtume kompanijos Consumer Intellegence Research Partners atliktu tyrimu, per praėjusius metus 20 % iPhone pirkėjų įsigijo Apple išmanųjį telefoną tuomet, kai nusivylė Android mobiliuoju įrenginiu, ir tik 7 % pirkėjų įsigijo Samsung telefoną, kai liko nepatenkinti iPhone.
Pateikto tyrimo ataskaitoje buvo nagrinėjami ne tik santykių tarp abiejų kompanijų gerbėjų ypatumai, bet ir tai, iš kur apskritai atsiranda Apple ir Samsung mobiliųjų įrenginių pirkėjai. Pasirodo, nuo 2012 m. liepos iki 2013 m. liepos 42 % iPhone vartotojų pradėjo naudotis Apple produktu tuomet, kai prieš tai nusvilo su kitos kompanijos telefonu. Savo ruožtu 43 % Samsung išmaniųjų telefonų pirkėjų ir anksčiau naudojosi Android įrenginiu (ir nebūtinai šios korėjiečių kompanijos).
Taip pat paaiškėjo, kad Samsung pavyko pritraukti daugiau paprastų mobiliųjų telefonų vartotojų nei Apple – atitinkamai 37 % ir 26 %. O dėl žmonių, kurie pereina iš kitų kompanijų, tai Apple jų gavo trigubai daugiau (33 %), nei Samsung atėmė iš Apple (11 %). Korėjiečių elektronikos gigantas daugiausia patraukė HTC, Motorola ir Nokia vartotojų, o Apple daugiausia perbėgėlių gavo iš BlackBerry stovyklos.
Apklausa taip pat parodė, kad Apple produkcijos pirkėjai turtingesni ir labiau išsilavinę nei tie, kurie įsigyja Samsung išmaniuosius telefonus. Ir nors tai gali atrodyti keistai, iPhone gerbėjai yra netgi jaunesni nei Android mėgėjai.