2024 m. liepos 13 d.

 

Aptiktas ketvirtas „Nord Stream“ dujų nuotėkis: kaip į tai reaguoja pasaulis?

7
Paskelbta: 2022-09-29 11:44 Autorius: ekspertai.euRugsėjo 29 d. Švedijos pakrančių apsaugos tarnyba aptiko dar vieną dujų nuotėkį iš „Nord Stream“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekių. Apie tai ketvirtadienį pranešė laikraštis Svenska Dagbladet, remdamasis departamento atstovu.

Anot jo, iš keturių nutekėjimų, du yra Švedijos ekonominėje zonoje, dar du – Danijos ekonominėje zonoje.

Kaip pranešta anksčiau, per kelias valandas buvo aptikti trys nuotėkiai „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“. Pirmasis iš jų buvo aptiktas „Nord Stream 2“ prie Danijai priklausančios Bornholmo salos. Tada „Nord Stream“ buvo užfiksuoti du nutekėjimai. Danijos energetikos agentūra pranešė, kad į jūrą pateko didelis kiekis dujų. Orlaiviams ir laivams draudžiama artėti prie incidento vietos arčiau nei penkios jūrmylės. Švedijos seismologai vėliau pranešė, kad pirmadienį dujotiekio trasose užregistravo du sprogimus.

„Nord Stream AG“ teigė, kad tą pačią dieną vienu metu trijose jūrinių dujotiekių „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ eilėse sunaikinimas yra precedento neturintis dalykas, todėl kol kas neįmanoma įvertinti atkūrimo laiko.

Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas neatmetė, kad dujotiekių „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ veikimo sutrikimai gali būti sabotažo pasekmė.

Kaip reaguoja Rusija

Rusijos FSB tyrėjai, remdamiesi Generalinės prokuratūros medžiaga, pradėjo baudžiamąją bylą dėl tarptautinio terorizmo akto, susijusio su sprogdinimais dujotiekiuose „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“.

Dėl šio incidento Rusijos pusė paprašė skubiai sušaukti JT Saugumo Tarybos posėdį.

Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas taip pat neatmetė, kad tai gali būti sabotažas, Kremliui incidentas itin rūpi.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad norint įvertinti teisines situacijos su „Nord Stream“ pasekmes, reikia tikslių duomenų. Ji taip pat priminė Baltiesiems rūmams, kad JAV prezidento Joe Bideno kalboje 2022 metų vasario 7 dieną buvo iškilusi grėsmė „užbaigti“ dujotiekį „Nord Stream 2“.

„Vakarų šalių prielaidos dėl Rusijos įsitraukimo į „Nord Stream“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekių sabotažą yra kvailos ir atrodo juokingai“, – sakė Michailas Uljanovas, Rusijos Federacijos nuolatinis atstovas tarptautinėse organizacijose Vienoje.

Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pažymėjo, kad po nepaprastosios padėties būtina atlikti nepriklausomą tyrimą, o Europa jau turi daryti išvadas apie euroatlantinio solidarumo pasekmes.

Valstybės Dūmos Energetikos komiteto vadovas Pavelas Zavalnas pripažino, kad „Nord Stream“ remontas gali užtrukti mažiausiai šešis mėnesius.

Federacijos tarybos vicepirmininkas Konstantinas Kosačevas mano, kad „Nord Stream“ griovimas naudingas tik Ukrainai ir JAV.

Ambasada JAV pranešė, kad Rusijos Federacija primygtinai reikalauja išsiaiškinti atakų prieš Rusijos vamzdynus aplinkybes.

Kaip reaguoja pasaulis?

Švedijos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl incidentų „Nord Stream“.

Baltieji rūmai visa tai pavadino juokingomis aliuzijomis į JAV atsakomybę už tai, kas nutiko. Jie neigia, kad JAV grasino sunaikinti dujotiekius.

Pentagonas taip pat tvirtina, kad JAV nedalyvavo nepaprastojoje situacijoje.

Jamesas O’Brienas, Amerikos sankcijų politikos koordinatorius teigė, kad „Nord Stream“ linijose įvyko sabotažas.

Valstybės departamentas versiją apie jų dalyvavimą sabotaže „Nord Stream“ pavadino „Rusijos Federacijos dezinformacija“.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pripažino, kad „Nord Stream“ incidentai gali sukelti karą.

Didžiojoje Britanijoje, kaip rašo „Sky News“, jie atmetė versiją, kad povandeninis laivas buvo susijęs su „Nord Stream“ incidentu.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis sakė „dar nežinantis“ incidento detalių, bet iš karto išreiškė įsitikinimą, kad tai „dar vienas padėties eskalavimas“ Ukrainoje.

Rusijos ambasada Danijoje mano, kad incidentas ant dujotiekių „Nord Stream“ ir „Nord Stream 2“ turėtų būti ištirtas, o rezultatai turi būti paviešinti.

Danijos energetikos agentūra tikisi, kad „Nord Stream“ dujos baigsis savaitės pabaigoje.
JAV gynybos sekretorius pasiūlė Danijai pagalbą atliekant tyrimą.

Vokietijos ūkio ministerija tikina, kad incidentas neturės jokios įtakos respublikos energijos tiekimui. Europos Komisija taip pat konstatavo, kad Europos Sąjungos energetinis saugumas nebuvo pažeistas.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos politinės aukštuomenės atstovai iš karto pranešė, kad diversija naudinga tik Rusijai, todėl greičiausiai, pati Rusija ir susprogdino dujotiekį.

Šaltinis: bukimevieningi.lt

Keli susiję:

„Nord Stream“ dujotiekio susprogdinimas buvo tik laiko klausimas  

Koks gali būti rusų atsakas dėl susprogdinto „Nord Stream“ dujotiekio  
Teigiama, kad dujotiekis „Nord Stream“ sunaikintas visiems laikams

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
7. Tai dvynius, tai dujotiekius
(2022-09-29 18:58:48)
(78.58.126.191) Parašė:

Mėgsta parazitynas pasprogdinti..6. Pasiulymas
(2022-09-29 18:54:32)
(78.58.126.191) Parašė:

,, JAV gynybos sekretorius pasiūlė Danijai pagalbą atliekant tyrimą.'' :/ :)5. Nu jo...
(2022-09-29 18:24:29)
(88.118.47.192) Parašė:

Klausimas keliamas iš esmės neteisingai. Teisingiau būtų paklausti, kaip į tai reaguos Rusija, kurios galimybės infrastruktūriniuose karuose yra ne ką mažesnės. Jei rusai pasieks ineto kabelį jungiantį JAV su Europa, p*zdiec pareis visai esamai finansinei sistemai, ir ne tik ...4. Gluodenas
(2022-09-29 17:25:15)
(178.250.38.118) Parašė:

O juk Vokietija turėjo būti suinteresuota to dujotiekio apsauga. Tačiau nusprendė, jog brangios dujos geriau už pigias, o gal ir visai jų nereikia. Kaip tas vaikelis: "nušalsiu ausis, va tai verks močiutė !".3. Kovidas
(2022-09-29 12:53:53)
(78.56.75.110) Parašė:

Baltijos jūroje mutavo į naują kombinaciją, o padariniai bus vėl tie patys, ekonomikos nuosmūkis, totalitarizmas ir depresija.2. yell...Z.O.V.marine to 1. Dari
(2022-09-29 12:11:41)
(86.38.215.225) Parašė:

lygiai taip pat, kaip teroristai vadinasmi “sukilėliais“ ar “kovotojais“ ..., - juo labiau, kad čia net ne diversija, o terorizmo aktas, naikinant ypač svarbius, strateginius infrastruktūros objektus ne karo zonoje ..., - bet, akivaizdžiai norėta pasakyti, kad karo zona tuoj taps visas pasaulis ..., - taigi, linkėjimai klaipėdiečiams, turinčiais tokį pat potencialiai “viliojantį“ objektą ..., - ir kas su juo “beatsitiktų“, kaltininkas jau žinomas :)...1. Darijus
(2022-09-29 11:53:54)
(2a02:678:5ca:2800:9428:365a:b94b:dc7c) Parašė:

Įdomiausia, kad diversija vadinama sabotažu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras