2024 m. kovo 1 d. 

Ar bus sustabdyta "grinevičiūtiško" stiliaus purvasklaida?

Paskelbta: 2011-07-05 11:16 Autorius: ekspertai.eu
Jau seniai kelia įtarimą tokios ir jas panašios laidos, kurios neva per padidinamąjį stiklą analizuoja Lietuvos politikų, savivaldybių narių neteisėto pralobimo, kyšininkavimo, įvairių machinacijų atvejus. Štai dar pasirodė viena laida. Apie A. Zuoko neva neteisėtą(??) nekilnojamojo turto įsigijimą Užupyje pasakoja R. Grinevičiūtės “Vasara pagal Rūtą”.Jei yra dokumentai ar logikos dėsniais nesuvokiamos sutartys, įrodančios A. Zuoko machinacijas nekilnojamojo turto užupyje įsigyjime, policija, prokuratūra ar teismas jau seniausiai būtų išsiaiškinę ir nuteisę neteisėtais būdais praturtėjusį asmenį. Ar “nekorektiškos žurnalistikos” laidos aktoriai ir režisieriai patys atsispausdino A. Zuoko sutartis ir susigalvotą scenarijų be jokių apčiuopiamų įrodymų? Matyt, kad taip nėra, nes A. Zuokas paneigtų jam metamus įtarimus. Tokiu atveju kaip paaiškinti susiklosčiusią situaciją, kai žurnalistai  tiria ir viešina faktus apie visiems gerai žinomų piliečių galimai nusikalstamas veikas, pareigūnai, privalantys tirti tokias veikas - jų “nepastebi” ar jas dangsto, o neteisėtais būdais pralobęs žmogus vaikštinėja laisvėje aukštai iškėlęs galvą. Kaip pavadinti tokią demokratiją Lietuvoje,  kai visi kaip nori ir ką nori kalba, jei demokratija pasireiškia tik nuomonių pliuralizme,  o teisė visai neveikia, arba veikia tik dalinai. Kai vienam vogti galima, o kitam negalima - tai ne demokratija. Tokiu atveju tas  nuomonių pliuralizmas ir  visos politikus diskredituojančios laidos kaip R. Grinevičiūtės “Vasara pagal Rūtą”  pradeda atrodyti daugiaprasmiškai. Tampa nebeaiškus jų tikslas. Tokiu atveju kai teisėsaugos struktūros ir kritikuojami niekaip nereaguoja laida pradeda atrodyti taip tarsi pliurpalų verslo kompanija, už tai gaunanti atlyginimą ir visos kalbos tai tik bandymas tokiu įmantriu “šantažu” pasikelti laidos reitingus, pasipinigavimas ar  iš anksto suderėta  užslėpta “reklama” politikams, nuo kurių tarsi nuo žąsies nuvarva kompromatai. Gal šiuo atveju pačios R. Grinevičiūtės reikia paklausti ar kartais nedaro reklaminės kampanijos greitu metu naują partiją kursiančiam A.Zuokui. Gal tokie yra tikrieji verslo susitarimai ir čia ir slypi daugiaprasmė žurnalistika - apšmeižimas, reklama (nes ko gera, ateis laikas ir A. Zuokas pateiks visuomenei visus reikalingus teisėtai įsigyto turto įrodymus). Gal vertėtų tokias laidas tiesiog uždrausti, kad nenuodytų tyrų Lietuvos piliečių sąmonės. Arba pakeisti jų pobūdį į mokymo programas, kaip prisitaikyti prie esamų elitinio vogimo standartų ir juos tobulinti.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras