Kas gali buti blogiau už spaudą, tendencingai klaidinančią savo skaitytojus? Perskaičiusi Delfyje ponios M. Garbačiauskaitės-Budrienės straipsnį su iššaukiančia ir nieko bendro su Lietuvos alkoholio problemomis neturinčia antrašte, susimasčiau: ar tikrai eilinis Lietuvos gyventojas, skaitydamas tokias, jokia realybe neparemtas, vos ne iš Marso nuleistas šios moters rašliavas, gali gauti tikras, faktais paremtas žinias?
Gėda ir pikta buvo skaityti M. Garbačiauskaitės tokį klaidinantį straipsnį. Moteris be abejonės griežtai pasisako prieš bet kokią alkoholio kontrolę ir antireklamą Lietuvoje. Pirmiausia nustebino pati autorės „drąsa“, straipsnyje plačiai vartoti visai ten netinkanti, šiaip jau pasauliui tikrai baugų žodį - „ISIS“ . Abejoju ar pati autorė tikrai žino, ką reiškia tų keturių raidžių junginys ir ką jis atstovauja - nes kitaip kažin ar būtų ji sau leidusi taip lengvai tokiu žodžiu švaistytis. Matomai, ten suveikė, tas begalinis moters noras susilaukti kuo didesnio dėmesio, bet kokiu būdu prisivilioti kuo daugiau skaitytojų, nes, sakyčiau, nusikalstamai absurdiškas yra to straipsnio autorės mėginimas, bet kokiu atveju Lietuvos Valstiečių frakciją pritraukti prie „ISIS“?
Skaitant straipsnį neapleidžia nuojauta – straipsnio autorė kalba kažkieno vardu, kažkam atstovauja, beje ir pats tas straipsnis labai lengvabūdiškas ir nenuoseklus: šokinėjama nuo objekto prie objekto, pateikiama absurdiški, niekuo neparemti teiginiai, kaip ir toks tvirtinimas – Lietuva žlugs, jei kasdien nebus „velnio svaigalais“ pripildomi žmonių stikliukai ir pan.
Vienoje savo straipsnio pastraipų autorė rašo: „Ar tai tiesiog pasąmoninis pavydas, kad Vilnius ar atsigaunantis, puikiais restoranai, barais ir kultūriniu gyvenimu garsėjantis Kaunas taptų tokie pat tušti, kaip ir visa likusi Lietuva?“...
Oho! Kažin ar M. Garbačiauskaitė-Budrienė suvokia bendrą Lietuvos padėtį, kažin ar ji žino, kad miestelių tuštėjimai nieko neturi bendro su alkoholiu ir linksmybėmis. Lietuvos miesteliai tuštėja dėl vis didėjančios emigracijos – žmonės nerandantys darbų Lietuvoje, išvažiuoja jų ieškoti į užsienius. Emigracija ištuštino Lietuvos miestelius, o ne kokie tai alkoholio ar barų trūkumai...
Ir dar – daugiau nei juokingi tos moters teiginiai, kad tauta neišgyvens, jei negers ar jei bus limituojami alkoholio pardavimai atvykstantiems turistams. „Ir ką šiltais vasaros vakarais mes pasiūlysime į Lietuvą atvykusiems turistams?“, verksmingai rypuoja to straipsnio autorė.
Pirmiausia turistai nevažiuoja į Lietuvą nusigerti. Turistai atvažiuoja susipažinti su dar jiems nelabai gerai žinoma šalimi ir, bet kokie alkoholio ribojimai neturės jokios įtakos turistų srautams. Pažvelkime į kitų šalių patirtis ir matysime: šalys, kurios riboja alkoholio pardavimus, jų reklamas (viena jų Suomija), nestinga nei savų gyventojų, nei tų turistų, kasmet gausiai lankančių tas šalis.
Yra ir kitų puikių užsienio šalių pavyzdžių. Sakysime, JAV, jaunuoliai tik nuo 21 metų gali vartoti alkoholį. Žmonės, nelegaliai perkantys alkoholį nepilnamečiams, griežtai baudžiami - net ir laisvės atėmimu. JAV atsakingai žiūrima į alkoholio vartojimą - atskiros šalies valstijos ir jų apskritys yra laisvos pačios nuspręsti - kur ir kada prekiauti alkoholiu ir pan. Yra valstijos arba tų valstijų atskiros sritys (counties), kuriose vyrauja griežti „sausi“ įstatymai ir ten negali nusipirkti alkoholio...
Taigi M. Garbačiauskaitės-Budrienės straipsnis dirbtiniai išpūstas, atitrūkęs nuo tikrų esmių. Galbūt tinkamas tik žemesnio išsilavinimo žmonių pasiskaitymams ir tik jų „pagąsdinimams“, kad nekurie jų, vėl rytais skubėtų į apšiurusias miestelio parduotuvėles „velnio lašų“ pirkti, nes, anot M. Garbačiauskaitės – „nevartosi alkoholio, žlugs Lietuva“. Bet straipsnis tikrai netinka jokiai rimtai, sąmoningai auditorijai, kuri supranta – alkoholis yra vienas didžiausių žmonijos priešų. Onkologinės ligos ir alkoholis. Šie du, dažniausiai vienas su kitu nesusiję, bet lygiavertiškai pavojingi, vienodai šienaujantys žmonijos laukus, nusinešantys daug senų, jaunų ar dar visai gyvenimo nemačiusių gyvybių, kaip, kad ir tos, vos ne kasdienės girtų avarijos Lietuvos keliuose.
Lietuvoje nuo alkoholio žūsta daug žmonių. Apsvaigęs žmogus yra pavojingas ir neatsakingas, prisiminkime nesenus įvykius, kai apsvaigęs Lietuvos pilietis nuskandino šulinyje savo vaikus. Daug mažų vaikų kenčia nuo girtų tėvų. Daug alkoholio sukeltų liūdnų nelaimių mūsų gražioje Lietuvoje...
Dažnai JAV spaudoje pasirodo straipsniai apie daugiausia svaigalų pasaulyje suvartojančias šalis, pateikiamos įvairios, tą klausimą liečiančios statistikos, ir Lietuva visada stovi tokių šalių priekyje. Štai nuoroda vieno tokių straipsnių, kur aiškiai parodomi – tiek mūsuose, tiek ir kitur pasaulyje suvartojamo alkoholio kiekiai – Here are the countries where people love to drink alcohol.
Lietuva viena iš daugiausia alkoholio suvartojančių šalių pasaulyje. Taigi ar tokie faktai patys už save nekalba ir ar tai nėra tikras įrodymas, kad Lietuvoje būtina imtis griežtų priemonių alkoholio pardavimo ir jo reklamos RIBOJIMAMS.
Ir dar liūdniau viskas atsirodo, kai matai, kad nekurie Lietuvos Seime dirbantys žmonės neigia, bet kokį neigiamą alkoholio poveikį mūsų tautai, ypač jaunimui ar kaimo žmonėms (Lietuvos kaimas labiausiai paliestas alkoholio problemų).
Graudu ir tuo pačiu juokinga skaityti seimūnės Aušros Maldeikienės mintis jos asmeninėje veidaknygėje, kur ji teigia, kad jai pačiai augus darnioje šeimoje, ji niekada nežinojo ir lyg šiol neįžiūri, nemato kokių tai alkoholio problemų Lietuvoje, o ir patį vyną ši moteris švelniai vadina – „krikščionybès dalimi, palaiminta Kristaus“. Va taip!
Cituoju Aušros Maldeikienės mintis, viešai išstatytas jos pačios veidaknygėje: „Vynas yra Vakarų pasaulio ir jos kultūros atrama. Neatsitiktinai karbauskiai, norintys mus grąžinti į sovietinę draudimų ir neapykantos, kurias jie vadina darna, erą su ja taip kovoja. Mano, skirtingai nei visų tų karbauskių, mama nereikalavo kvailų pažadų apie amžiną blaivybę. Mano šeimoje tai buvo visai neaktualu - ten ir taip niekas negėrė. Mane mokė skaityti, griežti smuiku, klausyti operų ir lankytis filharmonijoje bei parodose. O vynas yra krikščionybès dedamoji, palaiminta Kristaus.“
Taigi, ši moteris, ne tik, kad nemato būtinumo žaboti alkoholio vartojimą Lietuvoje, bet ir patį alkoholį sutapatina su Kristaus palaiminimais.
Taigi iš to išplaukia ir susirūpinimą keliantys klausimai: ar tikrai Seime "nesėdi" tik atsitiktiniai žmonės, kurie nieko nežino ir nenori žinoti, kas darosi už jų gražios kiemo tvoros? Argi valdžioje nėra reikalingi sąmoningi piliečiai, kurie iki nago juodymo žinotų, pažinotų, suvoktų paprasto Lietuvos gyventojo gyvenimus, jo lūkesčius, bėdas ar ir pačios šalies padėtį – tiek ekonominę, tiek politinę ir užsienio.
Spręskime šią svarbią problemą tautos lygyje, nes atskiri žmoneliai dažnai suinteresuoti tik savo patogumais, savo pelnais ir dažnai atstovauja tam tikras suinteresuotas žmonių grupes ar organizacijas.
Pasakykime NE tiek daug skausmo žmonijai nešantiems svaigalams ir gyvenkime sveikai, ir laimingai!
Naujausi
Naujausi komentarai
Ra
IP 2001:8003:d85a:c000:6d6f:6f37:e380:eb12 | 13:20:58
Trampas žadėjo nutraukti karus ir naujų nepradėti- tai reiškia, kad virš septynių šimtų JAV karinių bazių aplink pasaulį neteks darbo. Kas jų laukia? Čia gali būti velnių. Nemanau, kad Š.Korėja rodys karo iniciatyvą prie Trampo. Bet iki jo inauguracijos Trampo atstumti ir suTrumpinti JAV militarista...
Darijus
IP 185.6.233.154 | 12:50:55
Didžiausia baimė - tai nežinomybė, kaip elgsis naujasis šeimininkas: duos esti ar apribos maitinimą?...