2023 m. vasario 3 d.
 

 

Teisės projektų ir tyrimų centras: ar septyni policininkai įveiks korupciją teisėsaugoje?

Paskelbta: 2010-03-30 08:11 Autorius: ekspertai.eu

Teisės projektų ir tyrimų centras informuoja, kad šiandien, pirmadienį, Respublikos  prokuratūroje įregistruotas septynių policijos pareigūnų pareiškimas Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas einančiam gerb. Raimondui Petrauskui yra teisinėje praktikoje precedento neturintis įvykis. Pareigūnai reikalauja pradėti baudžiamąjį procesą prieš savo apskrities Vyriausiojo policijos komisariato vadovus, apygardos vyriausiąjį prokurorą ir Lietuvos Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotoją.

Šie pareigūnai yra kriminalistai ir tyrėjai. Jie persekiojo kontrabandininkus ir vieno iš jų sodyboje buvo užpulti grupės nusikaltėlių. Pareigūnai išaiškino, kad sodybos šeimininkas veikia kartu su Policijos komisariato viršininko pavaduotoju, atsakingu už kriminalistų darbą. Kontrabandine veikla įtariamo asmens sodyboje kriminalistai rado senokai iš policijos dingusį nusikaltėliams gaudyti reikalingą policijai priklausantį naktinio matymo prietaisą, kurį, pasak šeimininko, jam atgabeno jo geras draugas policijos komisariato viršininko pavaduotojas.

Kriminalistų surinkti duomenys parodė, kad šis policijos komisariato vadovaujantis pareigūnas, be kita ko, praėjusių metų Kovo 11-os valstybinių švenčių dieną kartu su minėtos sodybos šeimininku organizavo valstybinio miško vagystę ir joje pats aktyviai dalyvavo.
Surinkę šiuos įrodymus, pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ir rengėsi pateikti įtarimus kaltiems asmenims. Tačiau šie septyni policijos pareigūnai susidūrė su įtariamojo komisariato viršininko pavaduotojo išsisukinėjimu, cinišku melu, o taip pat su  trukdančiu neveiklumu arba su šiurkščiu atviru spaudimu iš komisariato vadovo, apygardos vyriausiojo prokuroro ir  Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojo pusės. Nusikalstamų veikų vykdytojus apygardos prokuratūra išgelbėjo nuo rimtos atsakomybės. Kriminalistų teigimu, Valstybinio miško medžių vagystę organizavęs ir vykdęs policijos viršininko pavaduotojas net nebuvo atiduotas teisti.

Išnaudoję visas galimybes gintis policijos sistemos viduje, septyni kriminalistai ėmė ginti savo tiesą ir teises iki šiol nenaudotu būdu - prašydami pagal jų surinktus įrodymus neteisėtai besielgiantiems ir jiems dirbti trukdantiems aukštiems teisėsaugos pareigūnams iškelti baudžiamąją bylą dėl kliudymų vykdyti ikiteisminį tyrimą, dėl  didelę žalą valstybei, policijos ir visos teisėsaugos autoritetui padariusių piktnaudžiavimų tarnybine padėtimi bei dėl pareigų neatlikimo.
Teisės ekspertų nuomone, Lietuvoje tokios bylos perspektyva yra sudėtinga, nes šalyje nėra specialaus piliečiams atskaitingo teismo ir specialaus nepriklausomo prokuroro, kuris nagrinėtų prokurorų ir kitų aukštų pareigūnų veikas, todėl dabar pati prokuratūra sprendžia dėl savo pačios darbuotojų.
Septynių kriminalistų atstovo advokato Kęstučio Čilinsko manymu, šiuo metu prokuratūroje vyksta permainos, vienas prokuroras jau patrauktas atsakomybėn už pareigų neatlikimą, todėl septynių kriminalistų bylai yra teisinės perspektyvos.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras