2024 m. balandžio 24 d.

 

Artinantis pergalei, Lietuvos buriama Ukrainos išminavimo koalicija įgauna formą

2
Paskelbta: 2024-02-15 11:03 Autorius: ekspertai.eu

Pasirašyta sutartis dėl Lietuvos vadovaujamos Ukrainos išminavimo koalicijos: prisijungė 20 valstybių

Lietuva ir dar 20 valstybių vasario 14 d. Briuselyje pasirašė Ketinimų protokolą dėl koalicijos įsteigimo.

Lietuva vadovaus išminavimo koalicijai kartu su Islandija.

kaip informavo Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas, didelis prie koalicijos prisijungiančių valstybių skaičius patvirtina šios koalicijos reikšmingumą.

„Lietuva išminavimo koalicijos rėmuose perduos Ukrainos kariuomenei šarvuotų transporterių ir skirs 1,2 mln. eurų įnašą į NATO paramos Ukrainai programą išminavimo srityje“, - oasakė A. Anušauskas.

Briuselyje pasirašyti ir Ketinimų protokolai dėl kitų paramos Ukrainai koalicijų. Lietuva prisijungė prie Artilerijos ir Dronų koalicijų.

„Artilerijos koalicijoje mūsų pirmasis įnašas bus 155 mm amunicija, o dronų koalicijoje – dronai ir anti-dronų sistemos. Be viso to, artimiausiu metu Ukrainai perduosime dar vieną žiemos įrangos siuntą“, - sąjungininkus informavo A. Anušauskas.

Trečiadienį Briuselyje įvykusio NATO-Ukrainos Tarybos posėdžio metu paragino sąjungininkus padėti Ukrainai integruotis į NATO struktūras ir modernizuoti jos karinius pajėgumus.

„Galime ir turime išlaikyti NATO politinę ir praktinę paramą Ukrainai bei taip padėti Ukrainos kariuomenei laimėti karą, taip pat turime sutarti dėl tolesnių žingsnių Ukrainos narystės link. Be to, patys turime kuo skubiau išmokti Ukrainos karo pamokas, toliau stiprinti savo kariuomenes ir visą Aljansą”, - susirinkusiems paaiškino A. Anušauskas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Darijus
(2024-02-15 11:53:56)
(2a02:678:5c2:2900:5d36:dcfc:db33:282e) Parašė:

Pritariu koalicijai. Kiekvienas mulkis turi išminuoti po miną. Dviejų nesugebės.1. yell...NATO go NACHO
(2024-02-15 11:16:26)
(2001:67c:2628:647:8::359) Parašė:

bankių skalbyklėlė sukasi tik spėk skaičiuoti :)))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras