Astrobiologas dr. Rhawnas Josephas padavė NASA į teismą, nes ši atsisakė pripažinti, kad sausio 8 d. marseigio „Opportunity“ nufotografuotas objektas yra gyvas, pranešė cosmology.com.
R. Josepho manymu, NASA aptiko ne „tiesiog akmenį“, kaip teigiama, o aukšliagrybių skyriaus (lot. Ascomycota) grybą. Aukšliagrybių yra daugiau kaip 30 000 rūšių, būdingiausi – bobausiai ir briedžiukai, nors valgomų – tik per 30 grybų rūšių. Ypač naudingi vienaląsčiai grybai – mielės.
„Žiūrėjome pro mikroskopą. Tai tikrai akmens gabalas, tiesiog apsivertęs aukštyn kojom“, – sakė NASA atstovas dr. Steve‘as Squyresas.
R. Josephas kritikuoja tokį neatsakingą NASA požiūrį į gyvybę. Jį papiktino, kad, vos radusi paslaptingąjį objektą, NASA pranešė, jog „nieko panašaus nėra mačiusi anksčiau“ ir yra „sutrikusi“. Vėliau iš „Opportunity“ atsiųsta nuotrauka buvo pakoreguota – „grybo“ (o gal „akmens gabalo“) joje nebesimatė. R. Josephas, stebėjęs NASA nuotraukų raidą, pareiškė, kad „dėl oro sąlygų Marse grybo sporos greitai sudrėko ir per dvylika dienų tapo struktūra, kuri užfiksuota fotografijoje“. Mokslininko manymu, tai akivaizdus įrodymas, kad Marse atrasta gyvybė.
NASA R. Josepho ieškinio nekomentavo, bet pažadėjo pateikti naujų duomenų apie „akmens gabalą“, jei tokių bus.
Neuropsichologo išsilavinimą turintis R. Josephas savo požiūrį į gyvybę yra išdėstęs ir „Youtube“ vaizdo įraše, ir savo 2001 m. išleistoje knygoje „Astrobiologija: gyvybės kilmė ir darvinizmo mirtis“, kurioje mokslininkas aiškina, kad „priešingai, nei teigia darvinizmas, dabar esama aiškių įrodymų, jog gyvybės evoliucija buvo genetiškai užkoduota“. R. Josephas – tiesioginės panspermijos teorijos šalininkas, manantis, kad gyvybė Žemėje atsirado praėjus 700 mln. nuo tada, kai susiformavo mūsų planeta. Gyvybė į Žemę atkeliavo „kosminių sėklų“ pavidalu. Jose esą buvęs užkoduotas DNR su genetinėmis instrukcijomis visai gyvybės metamorfozei, taip pat ir žmonijai.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]