2024 m. birželio 16 d.

 

Atnaujinama Antikorupcinė darbo grupė

Paskelbta: 2009-10-22 12:47 Autorius: ekspertai.eu

Vyriausybės pastatasMinistras Pirmininkas Andrius Kubilius kviečia aktyvius visuomenės veikėjus, akademinės bendruomenės atstovus, publicistus, dirbančius, analizuojančius, rašančius apie  korupciją bei jos  mažinimo galimybes, prisijungti  prie atnaujinamos  Antikorupcinės darbo grupės.

„Ši Vyriausybė turi noro ir politinės valios mažinti korupciją. Deja, kol kas negalime pasakyti, kad korupcijos Lietuvoje mažėja. Telkiame jėgas siekdami aiškaus lūžio kovojant su šia įsisenėjusia problema. Pritariame praktikai, kai iniciatyva suteikiama kūrybiškiems ir veikliems piliečiams“, - sakė Premjeras A. Kubilius. Nuo balandžio 8 d. Vyriausybėje dirba Antikorupcinė darbo grupė, vadovaujama Premjero patarėjo teisės ir teisėtvarkos klausimais Gintaro Kalinausko. Grupės nariai ir jai talkinantys ekspertai užsiėmė prevencine veikla - parengė ir pateikė Premjerui pasiūlymų paketą dėl institucinių ir teisinių prielaidų korupcijai atsirasti mažinimo. Dalis šių projektų jau pateikti Seimui. Tarp jų - Gyventojų turto  ir pajamų deklaravimo įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siekiama išplėsti asmenų, privalančių deklaruoti turtą, sąrašą bei nustatyti principą, kad nedeklaruoto turto gyventojas negalės nurodyti kaip šaltinio, pagrindžiančio kito turto įsigijimą. Be to, pasak patarėjo G. Kalinausko, darbo grupė inicijavo ir rengė išvadas dėl Valstybės tarnybos įstatymo nuostatų tobulinimo, pasiūlė valstybės tarnautojo nepriekaištingos reputacijos sąvokos apibrėžimą, svarstė piliečių gautus pasiūlymus. Parengtos išvados ir dėl kai kurių Baudžiamojo kodekso straipsnių pakeitimo bei papildymo, siekiant prailginti terminą apkaltinamajam nuosprendžiui už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas bei praplečiant teismams galimybes labiau individualizuoti bausmes už tokio pobūdžio nusikaltimus ir kt. „Dabartiniame etape turime tikslą aktyvinti Antikorupcinės darbo grupės veiklą, todėl formuojame naują jos sudėtį ir raginame kuo aktyviau plačiąją visuomenę įsijungti į jos darbą. Be pilietiškai brandžių ir autoritetingų žmonių pagalbos, jų idėjų, siūlymų, būsime pasmerkti likti autsaideriais ir pralaimėtojais, ginant valstybę nuo korupcijos“, - kviečia aktyviai paremti Vyriausybės iniciatyvas kovoje su korupcija Premjero patarėjas G. Kalinauskas.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras