Žalieji valstiečiai pranešė, kad „pasiektas istorinis susitarimas dėl Darbo kodekso, kuriam, tikimasi, pritars Seimas“.
„Darbo kodeksas yra gyvas organizmas, jis yra bene dažniausiai keičiamas teisės aktas šalyje, todėl nereikėtų baimintis, kad jei kuri naujojo Darbo kodekso nuostata pasirodys esanti neveiksminga, negalėsime jos atsisakyti arba pakeisti“, - pasakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis pabrėžė, kad Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai dėl naujojo Darbo kodekso yra naujovė Lietuvoje, nes iki šiol tokių susitarimų pasiekti nepavykdavo, o galutiniai sprendimai persikeldavo į Seimo posėdžių salę, kur socialinių partnerių atstovai bandydavo palenkti parlamentarus į savo pusę. Šį kartą pasiektas istorinis susitarimas, todėl jei Seimas gerbs šiuos susitarimus, tai bus aiški žinia socialiniams partneriams, kad jų darbas ir sėkmingos derybos kažką reiškia.
„Seimui priėmus Trišalėje taryboje sutartas Darbo kodekso nuostatas būtų pademonstruotas aukštesnis socialinio dialogo kultūros lygis“, - pasakė jis.
Šiandien taip pat buvo aptarti 10 svarbiausių naujojo Darbo kodekso mitų.
Pranešama, kad žmonėms nereikėtų nerimauti ir dėl viešojoje erdvėje daug klausimų sukėlusio atostogų skaičiavimo darbo dienomis.
Ji taip pat pabrėžė, kad naujoji nedarbo socialinio draudimo išmokų apskaičiavimo tvarka yra didelis privalumas žmonėms, kurie draudėsi, mokėjo socialinio draudimo įmokas ir įvykus draudiminiam įvykiui – netekus darbo – žmogus gautų jam priklausančias išmokas.
Pasak E. Radišauskienės, netiesa, kad naujasis Darbo kodeksas yra palankus tik darbdaviams. Nuo liepos 1 d. darbuotojai turės daugiau galimybių derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, daugiau galimybių kelti kvalifikaciją neprarandant pajamų, kvalifikuotiems darbuotojams turės būti mokamas didesnis darbo užmokestis nei minimali mėnesinė alga, taip pat numatoma didesnė apsauga netekus darbo, daugiau galimybių tartis dėl palankesnių darbo sąlygų.
Darbuotojai taip pat turės daugiau galimybių streikuoti. Streiką galės skelbti profesinė sąjunga, tam reikės 25 proc. profsąjungos narių sutikimo.
Šaltinis: socmin.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Nerėjas
IP 84.15.190.137 | 14:31:48
Ohoho, o gi bet tačiau pasirodo, jog taip vadinami "tiesos portalai" vis dar veikia kaip šveicariški laikrodukai :)...
Vadakste
IP 78.62.55.176 | 14:29:23
Isformuot ta sveikatos organizacija, nes ten sedi , kad nepadet zmonems , neisgyt nuo ivairiu ligu , bet zino kaip susargdyt zmonija , tai parode is kur atsirado Covid - 19. Vien su marmalais ju gamintojai sugalvojo uzdirbt ne tik milijonus , bet ir milijardus. Ursule turi nemalonumu del sios veiko...
10-tam
IP 90.131.39.143 | 13:41:20
Per psichologiją psichiką ir demagogiją. Klumpiai taip įsijaute į gaidišką personą, kad sustoti negali; kad tik nepakliūtų į kruopas....