Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reiškia susirūpinimą dėl e. sveikatos sistemos, kuriai buvo išleista dešimtys milijonų eurų nuo pat jos kūrimo pradžios, tačiau nepaisant tokių investicijų, ji nebuvo tinkamai suprojektuota, nenumatyta maksimali apkrova, dėl ko šiandien ji neretai stringa, sukeldama nepatogumų ja besinaudojantiems.
Tad SAM skelbia dokumentus, susijusius su e. sveikatos kūrimo istorija, su kuriais galės susipažinti visi, kuriems įdomi ši tema.
Juose atsispindinti šios sistemos startas, etapai, investicijos, įmonės, kurios įgyvendino, politikai ir valstybės tarnautojai, kurie dalyvavo kuriant šį brangiai kainavusį produktą.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad visuomenė turi teisę žinoti, kam ir kaip naudojami valstybės pinigai.
„Tikimės, kad tai įneš daugiau aiškumo, leis atsakyti į klausimus, kurie kyla žmonėms. Prie to prisidės ir Susisiekimo ministerijos pradėtas auditas, kuris išties yra labai reikalingas. Tikiu, kad jis gali atskleisti dar daugiau e. sveikatos sistemos kūrimo trūkumų, kurių nemažai jau matoma ir plika akimi. Mūsų paskelbti duomenys, tikimės, taip pat padės atliekantiems šį auditą“, - pasakė ministras A. Veryga.
SAM skaičiavimais, iki šiol e. sveikatos kūrimui ir tobulinimui išleista maždaug 40 mln. eurų, bet, deja, dabartiniu produktu negalime pasigirti, nes ji stringa ir iškyla kitokių techninių trikdžių. Pavyzdžiui, ji buvo sukurta žinant, kad pasiekus 30–40 proc. e. receptų išdavimą, galimi strigimai.
„Galime užtikrinti, kad dėsime maksimalias pastangas, jog e. sveikata veiktų visu pajėgumu, o dėl jos galimų trikdžių pacientai ir medikai nepatirtų nepatogumų“, - atskleidė A. Veryga.
Trumpa informacija apie e. sveikatą
2009–2015 m. e. sveikatos projektai ir diegėjai
E. sveikatą kuruojantys vadovybės atstovai
E. sveikatos koordinacinė taryba
LRV nutarimas dėl atsakingos institucijos skyrimo
SAM vadovybės administravimo sritys
Patarėjo A. Skorupsko pareigybės aprašymas
Patarėjo D. Prialgausko pareigybės aprašymas
E. sveikatos valdybos ir e. sveikatos plėtros koordinacinės tarybos dokumentai
Šaltinis: lrv.lt
Per e.sveikatos projektą vagiami pinigai jau apie dešimt metų. Iki šiol buvę ir dabar esantys politikai talentingai apsimeta neįgaliais, o pinigus neteisėtai pasisavinę (pavogę) toliau ramiai darbuojasi valstybės labui.
Normalioje, vakarietiškos demokratijos valstybėje ši istorija būtų seniai pasibaigusi. Deja, Lietuva ne be reikalo laikoma viena labiausiai atsilikusių Europos valstybių.
Jei aferistams ir kyla kokie nesklandumai, kriminalizuotos tautinės prokuratūros pastangomis jie būna pašalinti.
Taigi valzdžia, vietoj to kad pasirūpintų nusikalstamu teisėsaugos bendradarbiavimu su nusikaltamu pasauliu, kad imtų ir pagaliau įvykdytų daugalį metų laukiamą prokuratūros reformą, visuomenei siūlo susipažinti su keliais dokumentais, kuriuose matosi, per kokias firmas buvo įsisavinami (vagiami) pinigai...
Žmonėms rūpi tik vienas klausimas – kodėl žalieji valstiečiai, turėdami dauguma Seime, per visą laiką nepajudino nė piršto, kad prokuratūra pradėtų tarnauti tautai, o ne kriminalinėms grupuotėms.
Šiek tiek informacijos apie pinigų plovimo projektą e.sveikata galima rasti ČIA.