Bangladešo atlyginimų valdyba pasiūlė padidinti minimalų drabužių pramonės darbuotojų atlyginimą 77 proc. – iki 5,3 tūkst. takų (68 JAV dolerių) per mėnesį, informuoja BBC.
Visa virtinė nelaimingų atsitikimų sukėlė didelį susirūpinimą prastomis darbo sąlygomis ir mažais atlyginimais sektoriuje, kuris yra laikomas vienu svarbiausių šalies ekonomikos variklių.
Pastarosiomis savaitėmis reikalaujantys pakelti atlyginimus darbininkai surengė ne vieną streiką.
Tačiau darbdavių siūlomas algos padidinimas yra mažesnis, nei reikalauja profsąjungos. Profsąjungos siekia, kad darbuotojų atlyginimas siektų per 8 tūkst. takų per mėnesį.
Pasiūlymui dėl darbo atlygio dar turi pritarti šalies Darbo ir užimtumo ministerija.
Bangladešas yra antra pagal dydį drabužių eksportuotoja. Šis sektorius, vertinamas 22 mlrd. JAV dolerių, sudaro beveik 80 proc. šalies eksporto.
Tačiau saugos standartai Bangladešo tekstilės fabrikuose yra neįtikėtinai žemi. Į prastas darbo sąlygas didesnis dėmesys atkreiptas po balandį įvykusios tragedijos. Per nelaimę netoli sostinės Dakos sugriuvus gamyklai žuvo daugiau kaip 1,1 tūkst. žmonių, beveik pustrečio tūkstančio buvo sužeista. Tai sukėlė didžiulius protestus dėl darbo sąlygų ir prastų saugumo priemonių šalies tekstilės fabrikuose.
Tarptautinės drabužių gamintojos sulaukė aršios kritikos dėl to, kad nesiima jokių bendrų priemonių darbo sąlygoms Bangladešo drabužių siuvimo gamyklose pagerinti. Tačiau gamyklų savininkai tvirtina, kad nors jie ir norėtų didinti algas, ryškus jų padidinimas pakenktų jų konkurencingumui.
Darbininkai jau pareiškė, kad jeigu algos ir bus pakeltos, kaip siūloma, minimalus atlyginimas Bangladeše vis tiek išliks vienas mažiausių pasaulyje.
Eltos inf.