Naujosios Europos Sąjungos (ES) šalių narių ūkio plėtros prognozės, ES vykdoma nacionalinių biudžetų deficito kontrolė ir pakartotinis auditas – tokie darbai laukia ES nuo antradienio, praneša „EUbusiness“.
Pakeitus valstybių ekonominę politiką ir vietoj taupymo priemonių pradėjus skatinti ūkio plėtrą, tai pirmas kartas, kai Briuselis gali nurodyti valstybėms, kokių pokyčių toliau imtis.
Nurodymai, suformuluoti po visų patikrinimų, bus paviešinti lapkričio 15 d., tačiau pagrindiniai lyderių tikslai aiškūs jau dabar: norima, kad visos ES šalys vykdytų vienodą politiką ir derindamos nacionalinius biudžetus paisytų ne tik savo interesų, tačiau atsižvelgtų į tai, kas naudinga visam regionui. Tokie siekiai iškelti pasimokius iš finansų krizės klaidų.
Antradienį už ekonomiką atsakingas ES komisaras Olis Rėnas (Olli Rehn) pradės svarstyti naujausias visų 28 šalių deficitų ir viešojo sektoriaus skolų prognozes, taip bus atsižvelgta į šalių ūkio plėtros, nedarbo lygio pokyčių ir infliacijos prognozės rodiklius.
Gegužę Europos Komisija tikėjosi, kad euro zonos šalių ūkio plėtra 2014 metais sieks 1,2 procento. Dabar šie lūkesčiai bus peržiūrėti, nes Kipras ir Slovėnija tebėra recesijoje. Taip pat manoma, kad peržiūrėjus valstybės skolos duomenis, kai kurios ES valstybės gali gauti baudas, jei ir toliau neatitiks planinių rodiklių. Šiuo metu daugiausiai finansinių sunkumų, sprendžiant šią problemą, patiria Ispanija ir Portugalija, todėl, jei šioms valstybėms iki 2016 metų nepavyks pasiekti geresnių rezultatų, Komisija ketina imtis atitinkamų priemonių.
Eltos inf.