|
Gerai, kad ruošiamos tokios apklausos. Jos parodo pasauliui kokia piliečių daugumos nuomonė. Gal kokia paklaida ir yra, tačiau po tokios grubios Rusijos imperijos agresijos, bet kokie laisvi rinkimai Ukrainoje skelbtų visišką separatistų ir diversantų pralaimėjimą. Jei būtų surengta apklausa, kas Rusijoje labiausiai primena Adolfo Hitlerio retoriką bei kas naudoja Jozefo Gebelso demagogiją, tai lyderiai būtų labai aiškūs. Tik visiškas demagogas gali išdrįsti kalbėti tokioje situacijoje apie tarptautinės teisės normas bei jų laikymąsi. Kažin ar kas galėtų pateikti pavyzdį, kada Rusijos imperija tomis normoms ar tarptautinėmis sutartimis vadovavosi. Matome tik sulaužytų normų didelę krūvą, kurios smarvė sparčiai plinta visoje Europoje ir už jos ribų.
Rytų Ukrainoje Rusija nuolat bando aštrinti situaciją ir tai - akivaizdu. Dmitrijaus Tymčiuko išsakoma nuomonė, kad Ukrainos kariams draudžiama naudoti mirtinus šūvius, atmeta Kremliaus įtikinėjimus dėl paskutinių dienų provokacijų autorystės. Pamąstykime... Atvykti su keliais automobiliais ar motociklais ir atidengti ugnį - nėra Ukrainos valdžios politika, tad ir operacijos buvo labai panašios į "Maskvos ranką". Visi galėjo stebėti, kaip santūriai gynėsi Ukrainos kariai Kryme ir kaip saikingai elgtasi tramdant separatistus Rytų Ukrainoje. Valdžia įvairiais būdais stengėsi laimėti laiko tam, kad susitelkti ir pritraukti Pasaulio šalių moralinę paramą. Tokia ji jau yra, o ekonominė parama jau žadama. Karinės ginkluotės papildymo Ukraina taip pat gali tikėtis. Tolimesnių sankcijų Kremliaus režimui taip pat.
Nekelia abejonių, kad vien tik Vakarų šalims nutraukus ekonominius santykius su Rusija, šiai grėstų ekonominė ir tuo pačiu socialinė katastrofa. Nukentėtų visi rinkos dalyviai, tačiau kai Rusijos biudžetas tempiamas daugiausiai energetinių resursų vežimu, tai jo sustabdymas reikštų visišką krachą. Visi tie Rusijos premjero pasiguodimai, kad bus rasta naujų pirkėjų užsienyje ar vidaus rinkoje yra tik naivus savęs apgaudinėjimas. Tikėtina netgi tai, kad Rusijos nusilpimo laukia jos draugė Kinija. Gal ji ir sutiktų pirkti papildomai iš Rusijos šį bei tą, tačiau tam reiktų laiko pasiruošimams. Be to, tada jau Kinija diktuotų savo sąlygas. Gal net pagal seną žemėlapį.
D.Medvedevo drąsi poza greičiausiai tik noras įsiteikti "imperijos carui". Apskritai slogu stebėti Rytų imperijos agresyvias konvulsijas. Vietoj to, kad žengtų ekonomikoje į priekį ir gerintų gyvenimą šalyje, seka viena po kitos agresijos prieš kaimynes. Milijardai dolerių kaip į balą… Pietryčių Ukrainos miestuose prie Lenino paminklo susiburia pulkas mitinguotojų – separatistų. Tai labai įspūdinga XXI-ame amžiuje tuo, kad tie mitinguotojai vis dar lenkiasi asmeniui, atsakingam už Rusijos sugriovimą ir nubloškimą keliais dešimtmečiais atgal.
Prie tokio vaizdo visai dera ir Kremliaus ruporo Dmitrijaus Kiseliovo nuomonė: „Pagal veiklos mastą politikas V.Putinas, palyginti su jo XX a. pirmtakais, gali būti statomas į vieną gretą tik su Josifu Stalinu“. Su tuo , kuris sukėlė Ukrainoje, buvusiame Rusijos grūdų aruode, badą – “holodomorą”. Milijonai iš bado mirusių aukų – rūstus priminimas to , ką gali padaryti bolševikinis diktatorius, jei jis nebūna laiku sustabdomas.
|