Jau keletą dešimtmečių fantastinių filmų režisierių rodomos scenos apie automobilius, kurie važiuoja be žmogaus įsikišimo, po truputį tampa realybe. Šiuo metu galingiausi automobilių koncernai Volkswagen, Toyota, Mercedes-Benz ir Volvo bando autopiloto sistemas, agentūra DARPA kasmet rengia tokių bepiločių automobilių lenktynes, o JAV valstijos Kalifornija, Nevada ir Florida jau leidžia keliais riedėti automatikos valdomoms transporto priemonėms. Prie teisės aktų keitimo iniciatyvų nemažai prisidėjo ir Google, kuri taip pat turi savo „autopiloto“ projektą.
Portalas CNet, remdamasis analitikų iš kompanijos Piper Jaffray prognozėmis, praneša, kad šio dešimtmečio pabaigoje korporacija Google gali tapti vienu iš didžiausių autonominių automobilių rinkos žaidėjų – šios rinkos apimtis gali pasiekti $200 mlrd. Paieškos gigantas gali ne tik išleisti tokių transporto priemonių sudedamąsias dalis ir sistemas, bet ir savo technologijas licencijuoti automobilių industrijos dalyviams.
Ekspertų teigimu, automobilių automatinių valdymo sistemų naudojimas leis sumažinti ne tik avaringumą keliuose, bet ir prastovas automobilių sudaromose spūstyse. Amerikiečių agentūra NHTSA, kuri atsakinga už saugumą keliuose, jau sukūrė automobilio automatinio valdymo proceso klasifikatorių – numatyti penki automatizacijos lygiai. JAV valdžia aiškiai suinteresuota sukurti būtiną infrastruktūrą (taip pat ir reikiamus įstatymus), kuri leistų plėtoti pažangią technologiją.