Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį susitiko su generaliniu policijos komisaru Sauliumi Skverneliu ir aptarė pareigūnų veiklos rezultatus didinant darbo efektyvumą ir mažinant korupciją.
Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė teigė, kad viena svarbiausių permainų, kurios tikėtasi dar skiriant S. Skvernelį į šį postą ir kuri jau dabar duoda vaisių, yra policijos vadovų kaita.
„Prezidentė teigiamai įvertino tai, kad šiemet realiai pradėta įgyvendinti vadovų rotacija. Iš 10 apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų vadovų pakeisti 7. (...) Prezidentės nuomone, šie pokyčiai padės kovoti su korupcija ir užkirsti kelią galimiems korupciniams susitarimams. Bus vadovaujamasi įstatymo viršenybe, o ne pažintimis“, – sakė D. Ulbinaitė.
Generalinis komisaras S. Skvernelis teigė, kad policijos vadovų rotacijos tikslas nėra vien bausti blogai dirbančius vadovus, o efektyviai dirbančiais pareigūnais pagerinti tų komisariatų, kuriuose yra spragų, darbą.
„Rotacijos esmė nėra vien tai, kad vadovas blogai dirbo, dėl to jis yra perkeltas. Tai nėra nekvestionuojama sąlyga. Mes žiūrime į visą sistemą. Matome ir tuos komisariatus, kuriuos reikia sustiprinti. Sėkmingas vadovavimas nereiškia, kad tu nebūsi perkeltas į kitą komisariatą, kuriam „pakelti“ reikia žinių ir įgūdžių. Dėl to dalis pareigūnų buvo pakeisti siekiant sustiprinti kitą komisariatą, dalis dėl to, kad savo pareigas užėmė 15–18 metų ir gavo kitą komisariatą, o dalis – dėl to, kad nebenorėjo toliau tęsti tarnybos ir išėjo į užtarnautą poilsį“, – kalbėjo S. Skvernelis.
Jis paaiškino, kad įstatymo pakeitimai dėl policijos komisariatų vadovų rotacijos buvo įtvirtinti 2008 metais. Esą po jų vadovai skiriami tik konkurso tvarka ir savo pareigas eina penkerius metus. Anot generalinio komisaro, 2013 metais baigėsi pirmoji pagal naująją tvarką paskirtų vadovų kadencija, todėl šiemet jų rotacija buvo pradėta įgyvendinti.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.