Buvęs Futabos miesto, esančio netoli Fukušimos atominės elektrinės (AE), meras Katsutaka Idogawa įspėjo savo gimtąją šalį, kad radiacija kenkia didžiausiam Japonijos turtui – jos vaikams, pranešė greenpeace.org.
Pasak K. Idogawos, oficialusis Tokijas „slepia tiesą, o vaikai serga ir miršta nuo radiacijos“.
Buvęs Futabos meras pareiškė, kad nesitikėjo, jog per trejus metus, praėjusius nuo Fukušimos tragedijos, įvyko tiek blogų dalykų, kiek jis nesitikėjo: tūkstančiai žmonių paliko namus, nemažai mirė. AE tvarkoma, tačiau sprogimo pasekmės neišnyko.
K. Idogawa sukritikavo Japonijos vyriausybės planus perkelti Fatubos gyventojus į Fukušimos prefektūroje esantį Ivakio miestą. Jis tai pavadino „žmogaus teisių pažeidimu“.
Pasak K. Idogawos, Fukušimos AE sprogimo skleidžiama radiaciaj yra keturis kartus didesnė nei Černobylio.
„Kad ir ką sakytų Japonijos vyriausybė, saugu nėra. Todėl Fukušimos prefektūros pradėtos grįžimo į namus, esančius prie AE, kampanija yra prievartinė. Apie du milijonus žmonių, gyvenančių prefektūroje, patiria įvairių sveikatos problemų, tačiau vyriausybė to nesieja su Fukušimos tragedija. Tiesa, paprašyta parašyti paneigimą raštu, vyriausybė atsisako tai daryti. Žmonės tiki tuo, ką sako vyriausybė, o radiacija toliau žudo vaikus. Jie miršta dėl širdies ligų, astmos, leukemijos, skydliaukės problemų. Daugybė vaikų yra labai išsekę, kai kurie net neturi jėgų eiti į mokyklą. Vyriausybė sako, kad Fukušimos prefektūra saugi, su ja net neleidžiama diskutuoti“, – sakė K. Idogawa.
„Man gėda dėl savo šalies, tačiau turiu sakyti tiesą, kad mūsų planeta ateityje taptų švari“, – teigė K. Idogawa.
K. Idogawa apgailestavo, kad net Jungtinės Tautos savo ataskaitoje „visiškai klaidingai“ parašė, kad su radiacija susijusių mirčių po Fukušimos AE tragedijos nebuvo.
„Gėda. Kai dar buvau meras, žinojau, kad daugybė žmonių Fukušimoje mirė staiga. Mes privalome pripažinti, kad miršta daugybė žmonių. Mums to neleidžia sakyti, tačiau miršta ir TEPCO darbuotojai“, – tvirtino K. Idogawa.
Pasak K. Idogawos, daug upių turinčios Japonijos vyriausybė atmeta hidroenergetikos galimybę, nes milžiniškoms kompanijoms labiau apsimoka tiekti brangesnę energiją.
„Galime tiekti elektrą daugybei žmonių beveik be jokių investicijų, mokesčių, tada nebereikėtų branduolinės energetikos“, – pabrėžė K. Idogawa.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]